Ramazanda da engellileri unutmadılar

Ramazanda da engellileri unutmadılar

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı bünyesinde Sosyal Politikalar Başkanlığı ve Engelliler Koordinasyon Merkezinde yapılan çalışmalar herkes tarafından takdirle takip ediliyor.

Ramazan ayı boyuna her akşam bir engellinin evine konuk olan ve beraber iftar yapan Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Ayşenur Mirkelam, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ve İl Başkanımız Eyüp Özkeçeci’ye desteklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Sağolsunlar engelli kardeşlerimize hizmet etme adına birimimize çok destek oluyorlar. Ben ve ekibimde elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Geçen Ramazan olduğu gibi bu Ramazanda da engelli kardeşlerimizin bereketli sofralarına konuk olduk. Onların dertleriyle dertlenip sorunlarına kulak vererek gücümüz yettiğince çözüm üretmeye gayret ettik. Bu birlikteliklerimizde tek hedefimiz vardı oda insanlarımızın yaşadığı sorunlara çare olmaktı. Hamdolsun bunu da başardığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Çalışmalarının sadece Ramazan ayıyla sınırlı olmadığını yedi gün yirmi dört saat engellilere, yaşlılara, kimsesizlere hizmete devam ettiklerini kaydeden Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Hanifi Özdemir ise, “ Bizim çalışmalarımız kesinlikle Ramazan ayıyla sınırlı değil. Yılın her günü engellilere, yaşlılara, kimsesizlere hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. İl Başkanlığımıza gün içinde sorunu olan, iş arayan bir çok engelli, yaşlı yada yakını geliyor. Ben ve ekibim ziyaretimize gelen tüm misafirlerimizi tek tek dinleyip dertlerine derman olmaya gayret ediyoruz. hüzünlü yüzleri gülümsetmek en büyük mutluluğumuz. Bu gelen misafirlerimiz için somut bir örnek vermem gerekirse geçtiğimiz günlerde görme engelli Şükrü Çelebioğlu amcamız geldi. Kimsesi olmadığı için çok zor durumdaydı. Bizden huzur evinde kalma talebinde bulundu, Sosyal Politikalar Başkanımız Ayşenur Mirkelam hanımla beraber ilgili yerlerle görüşüp amcamızın isteğini yerine getirdik ve huzur evine yerleştirdik. Şükrü amca çok mutlu oldu haliyle bizde mutlu olduk. Yaptığımız bu çalışmalar aralıksız bir şekilde artarak devam edecek. Önümüzdeki yıllarda inşallah Gaziantep'te yaşayan tüm engelli kardeşlerimize ulaşıp onlarla kucaklaşacağız”ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
İHA
14.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin