RAMAZAN’DA ‘YOKSULLUK'

RAMAZAN’DA ‘YOKSULLUK'

Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte aş evleri ve yardım kuruluşları çalışmalarını artırdı. Gaziantep’te iftarında sofrasına iki kap yemek koyabilmek için yollarda düşen çok sayıda yoksul vatandaş ortalama 7 kilometre yürüyerek bu amacına ulaşabiliyor. Kahvelipınar Mahallesi’nden, Hoşgör Mahallesi’ne kadar birçok mahalleden yoksul vatandaşlar Delbes Mahallesi’nde bulunan yardım kuruluşuna yaya gelerek iftar yemeklerini alıyorlar.

KENTİN SAKLI FOTOĞRAFI BURADA

Yılın 12 ayı önceden belirlenen yoksul ailelerin tüm ihtiyaçlarını önemli oranda karşılayan Uşakki Vakfı’na yardım için gelen yoksul aileler yardımlar karşısında vakıf yöneticilerine dua ediyorlar. Kilometrelerce yolu yürüyerek 2 kap sıcak yemek alan yoksul aileler oruç tutmalarına rağmen her gün aynı dramı yaşamak zorundalar. Başka türlü karınlarını doyurma şansı bulunmayan yoksul ailelere gıda ve farklı yardımlar ise araçlarla evlerine teslim ediliyor. Her yıl yaşanan bu dram karşısında vakıf çalışanları çoğu zaman gözyaşlarını tutamıyor. Her gün hazırlanan yemekler gün içerisinde saat 14.30’dan itibaren dağıtılmaya başlanıyor. Dağıtım sırasında izdihamın yaşanmamasına özen gösteriliyor.

HER GÜN 2 BİN 400 KİŞİ FAYDALANIYOR

Gaziantep'te Uşşaki Vakfı günlük 2 bin 400 kişiye iftar için sıcak yemek dağıtarak yoksulların yüzünü güldürüyor. Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi Ramazan ayı boyunca, her gün yoksul ailelere iftar için sıcak yemek dağıtarak büyük takdir topluyor. Oluşturulan bir komisyon tarafından yoksul aileler tespit ediliyor. Komşuları aracılığı ile tespit edilen yoksul ailelere kart verilerek günlük yemek veriliyor. Gaziantep Uşşaki Vakfı Şube Müdürü Mehmet Göğüş, günlük 2 bin 400 kişiye iftar yemeği verdiklerini söyledi. 21 yıldır yoksul ailelere yardım ettiklerini belirten Göğüş, “Bizim haftanın 7 günü açık olan vakfımız, günlük 2 bin 400 kişinin sofralarını şenlendirmektedir. Ayrıca yemeklerin yanında ekmek ve kıyma et veriyoruz. Bu aileler bir bir evlerine gidilerek tespit komisyonumuzun bu insanların evlerindeki durumunu komşularından öğrenerek, ihtiyaç sahibi oldukları belirlenirse bu insanlara yardım elimizi uzatıyoruz” dedi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
2.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin