“Rekabet ortamı kızıştı”

“Rekabet ortamı kızıştı”

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, kent genelinde Suriyeliler tarafından üst üste açılan işyerleri nedeniyle para kazanamaz duruma geldiklerini söyledi.    

Suriyeliler tarafından üst üste açılan dükkanlar nedeniyle kendi esnaflarının para kazanamaz duruma geldiğine dikkat çeken Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, yetkililerden yaşanan bu durumla ilgili olarak ciddi şekilde çalışma başlatması gerektiğini söyledi.

SURİYELİLERİN AÇTIĞI DÜKKAN SAYISI ARTTI

Ciğer Kebapçılar Odası Başkanı Mehmet Gül, döner ve dürüm üzerine faaliyet gösteren Suriyeliler nedeniyle esnaf olarak mahvolduklarını vurgulayarak şöyle konuştu:
“Her köşe başında Suriyeliler gıda maddesi, berberlik, ekmekçilik üzerine yüzlerce dükkân açmışlar. İnönü Caddesi’ndeki esnaflara sorun. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, esnafımız da şaşırdı biz şikâyet ediyor ama bizde şikâyet edecek mercii bulamıyoruz. Bu adamların ruhsatları yok, şimdi ruhsat vermeye de başlamışlar. Hiç birinin kaydı yok, ben ikametlerine baktım Suriye üzerine. Herkes şikâyetçi ama çözüm nedir? Çözüm de bulamıyorlar. Belediye Başkanı, başkan olmazdan önce Suriyelileri kontrol altına alacağız diye bize söz vermişti, ama şehrin içi Suriyeli esnafla dolu.”

GÜNDEM
Bülent Öner
23.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin