“REKLAM PANOLARINDA HER ŞEY VAR AMA ORTADA BİR ŞEY YOK”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Oğuzeli ilçesinde yarış kızışıyor. Millet İttifakının CHP’li Adayı Mustafa Dinçkan’a olan destek her geçen gün daha da artıyor
“REKLAM PANOLARINDA HER ŞEY VAR AMA ORTADA BİR ŞEY YOK”

Millet İttifakının Cumhuriyet Halk Partili Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan, “Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç ile Büyükşehir Belediyesi arasında 4 yıldır süren soğuk savaş yerini Cumhur İttifakıyla birlikte geçici uzlaşmaya bıraktı. Cumhur İttifakı Adayı Sait Kılıç, göreve geldiği günden bu yana reklam panolarında çalışan başkan ama gerçekte çalışmayan bir yönetici olarak karşımıza çıktı” diye konuştu.

MUSTAFA DİNÇKAN HAKİMİYET GAZETESİNİ ZİYARET ETTİ

Hakimiyet Gazetesine nezaket ziyaretinde bulunan Millet İttifakının CHP’li Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan, Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman ve gazete yazarlarından Merve Tanrıöver’e seçim sürecini anlattı. Mevcut belediye yönetiminin uzun süredir Büyükşehir Belediyesi ile soğuk savaş yaşadığına dikkat çeken Dinçkan, “Oğuzeli’nin son 4 yılı boşa geçti. Oğuzeli ilçesinde yapılması gereken çok iş vardı ama belediye yönetimi ile Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan soğuk savaştan en çok ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız çekti. Mevcut belediye başkanının Cumhur İttifakından aday gösterilmesinin ardından soğuk savaş seçim sonuna kadar rafa kaldırılmış görülüyor” diye konuştu.

“KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANLARI YAPILAMAZ”

Oğuzeli ilçesinde kişiye özel alt yapı hizmetinin götürüldüğünü ve kişiye özel imar plan tadilatlarının yapıldığına dikkat çeken Millet İttifakının CHP’li Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Deliklitepe Bölgesinde dikey imar düzenlemelerine izin verildi. Yeşildere Bölgesi’nde ise sağlı-sollu A-2 imar uygulamaları başlatıldı. Oğuzeli ilçesi genelinde imar planları bir kez ve köklü şekilde yapılmalı. İmar plan tadilatı yapılacaksa şayet bütün bir şekilde görüşülmeli ve yaşama geçirilmeli. 30 yıldır Sacır Deresinin ıslah edileceğini anlatıyorlar. Ama dere yatağında halen kötü koku insanlarımızı rahatsız ediyor. 31 Mart’ta seçilmemiz halinde öncelikli olarak dere yatağında ıslah çalışmasını yapacağız. Oğuzeli ilçemizde merkezi noktalarda yer alan ahırların ilçe dışına taşınması için yoğun bir çalışma ortaya koyacağız. Biz insanlara bize oy verin diye cennet vaat etmiyoruz ama seçilirsek şayet belediye kaynaklarını en doğru şekilde kullanacağımızdan kesinlikle kuşku duyulmamalı.”

GÜNDEM
Bülent Öner
5.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin