Rektör Tamer Yılmaz’ın “18 Mart Çanakkale Zaferi” mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve...
Rektör Tamer Yılmaz’ın “18 Mart Çanakkale Zaferi” mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur. Türk kurtuluş ve istiklal mücadelesinin en hazin sahnelerine sahip olan Çanakkale Savaşı’nın üzerinden çok uzun yıllar geçmiştir ancak eminim ki yüzyıllar bile geçse biz Türk milleti olarak bu vatanın kara bağrında kefensiz yatan evlatlarımızı unutmayacağız.

Bu anma günü vesilesiyle üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
17.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin