Rıdvan Fadıloğlu “PİRİNCİN TAŞI BEYAZ”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu OHAL sürecini eleştiren CHP’li meclis üyelerine bu şekilde seslendi..
Rıdvan Fadıloğlu “PİRİNCİN TAŞI BEYAZ”

15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte ülke genelinde başlatılan OHAL süreci ve terör örgütlerine yönelik yoğun mücadele karşısında Türkiye’de yaşayan herkesin el ele vererek mücadele etmesi gerektiğini anlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “OHAL süreci ile birlikte devletimiz içerisinde hücrelenmiş teröristleri hızlı şekilde deşifre ediliyor. Tabi bu uzun bir iş mesela pirincin içerisinde ki taş beyazlamış. Bu taşı ancak dişinize değdiğinde anlıyorsunuz” dedi.

“OHAL SÜRECİ VATANDAŞIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMADI”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, belediye meclisinin temmuz ayı birinci toplantısında CHP’li üyelerin OHAL sürecine ilişkin eleştirilerine cevap verdi. Fadıloğlu, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan OHAL süreci her hangi bir vatandaşımızın özgürlüğünü kısıtlamadı. Bu süreç hepinizin bildiği gibi devlet içerisinde hücrelenmiş bir terör örgütünün temizlenmesine yönelik başlatıldı. Bakın pirincin içerisinde ki taşlar beyaz bu nedenle görülmüyor bu taşlar ancak dişinize değdiğinde fark edilir. Bu nedenle OHAL süreci gerekliydi ve kesinlikle hiçbir şekilde vatandaşımızın özgürlüklerini kısıtlamadı. ABD’de trafik polisi ceza yazacağı sürücünün ellerini arkadan kelepçeliyor. Şimdi Türkiye’de OHAL süreci yaşanıyor diye birileri bunu devlet yönetiminin aleyhine çevirmemeli. Hepimiz el birliğiyle terör örgütlerine yönelik olarak tepkimizi ortaya koymalı ve topraklarımızda barış ve huzur içerisinde yaşamak için el ele vermeliyiz” diye konuştu.

“BAŞKA GİDECEK BİR TOPRAĞIMIZ YOK BUNU BİLMELİYİZ”

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 1 yıla yakın zamanın geçtiğiniz anlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, CHP’li meclis Üyesi Zeynel Güçyetmez’in Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürdürdüğü adalet yürüyüşüne ilişkin sözlerine cevap verdi. Güçyetmez OHAL sürecine yönelik eleştirilerine cevap veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bizim bu ülkede yaşayan 80 milyon insanımızın başka gideceği bir toprağı yok. Bu nedenle bizler iktidarı ve muhalefet partileri tamamımız el ele vererek yaşanan bu süreci güçlü şekilde atlatmalıyız. Terör örgütlerine yönelik mücadeleyi etkin bir şekilde sürdürebilmek için hepimizin üzerimize düşen görevi en iyi şekilde ortaya koymalıyız. İşte bu nedenle CHP tarafından başlatılan yürüyüş oldukça demokratik bir hak olduğu gibi diğer yandan ise bu süreçte birilerinin ekmeğine yağ çalacak türden. Bu nedenle bu yürüyüş eleştiri konusu oluyor. Yoksa demokratik hakların gerekliliği olarak düzenlenen yürüyüş nedeniyle kimse kimseyi suçlamıyor” şeklinde konuştu.

“82 ANAYASASINI DEĞİŞTİRMEK İSTEDİK AMA O DA ELEŞTİRİLDİ”

Darbe anayasası olarak bilinen 82 anayasasının değiştirilmesi yönünde tüm siyasetçilerin hem fikir olduğuna dikkat çeken Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Darbe teşebbüsünde bulunan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve gerekli cevabın verilmesi için zamana ihtiyaç olunduğu bir gerçek. Bakın 82 anayasasının değiştirilmesi için tüm siyasetçileri görüş içerisindeydi. Bu nedenle Ak Parti MHP ile birlikte anayasa değişikliğine ilişkin bir metin hazırladı ve milletimizin karşısında çıktı. Şimdi bu değişiklik karşısında tepki gösteren muhalefet partileri neden kendilerinin görüşleri doğrultusunda bir metin hazırlayarak kamuoyuna sunmadı? Hem hazırlanan metni beğenmeyeceksin hem de karşısında bir alternatif metin hazırlamayacaksın. Bundan dolayı bazı şeyleri eleştirirken dikkat edilmesi gerekiyor. Eleştiriler karşısında kendi bildiklerinizi de kamuoyuyla paylaşmanız gerekiyor” dedi.

 

GÜNDEM
Bülent Öner
4.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin