RUHSATSIZ İŞYERLERİ MÜHÜRLENİYOR

RUHSATSIZ İŞYERLERİ MÜHÜRLENİYOR

Şahinbey Belediyesi Kepenek Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarı üzerinde yer alan 15’in üzerinde işyerini işyeri açma ruhsatları olmadığı iddiasıyla kapattı. Yaşanan bu duruma tepki gösteren bazı işyeri sahipleri, “Belediyeye ruhsat başvurusu için gittik ama işyeri açma ruhsatı verilmedi” diye konuştular. İşyerleri hakkında tutanak tutan Şahinbey Belediyesi para cezası uyguladı.

İŞYERİNE RUHSATLARI OLMADIĞI İÇİN CEZA YAZILDI

Şahinbey Belediyesi Kepenek Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarı üzerinde yer alan 15’in üzerinde işyerinin işyeri açma ruhsatlarının bulunmadığı için ceza yazı. Yazılan cezaya itiraz eden bazı esnaf temsilcileri ilçe belediyesine ruhsat başvuru yapmak istediklerini ama bu isteğin kabul görmediğini dile getirdiler. Esnaf temsilcisi Mehmet Kılıç, “Bulunduğumuz bölgede benim durumumda olan 15’in üzerinde işyeri bulunuyor. Bu işyerlerinin sahipleri bende dahil olmak üzere ruhsat başvurusunda bulunmak için Şahinbey Belediyesine gittik ama ruhsat başvurumuz kabul edilmedi. Belediye yönetiminden işyerlerimiz için gerekli olan ruhsat başvurusunu kabul etmesini istiyoruz. Aksi taktirde işyerlerimiz kapanacak ve onlarca aile açıkta kalacak” şeklinde konuştu.

BELEDİYE NEDEN RUHSAT VERMİYOR?

Diğer yandan Kepenek Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarı üzerinde yer alan bazı işyerlerine ilçe belediyesi tarafından neden ruhsat verilmediği konusu ise kafalarda soru işaretleri yarattı. Şahinbey Belediyesi ekiplerinin işyerlerini sık şekilde kontrol ederek değişik zamanlarda tutanak tuttuğunu belirten Mehmet Kılıç, “Bize tanınan süre içerisinde işyerlerimizin boşaltılması isteniyor. Şimdi mübarek ayda olacak şey değil? Ekmek kapımız tüm başvurularımıza rağmen kapatılmak üzere. Bu konuda ilçe belediye başkanının bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Bizler burada esnaf temsilcileri olarak işyeri açma ruhsatını almak istiyoruz ama ilçe belediyesi vermek istemiyor. Burada suçlu olan kim anlamış değiliz. Eğer bulunduğumuz alanda belediyenin ayrı bir uygulaması olacaksa onu da bilemiyoruz” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
12.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin