SABAH GÜVERCİNLERİN GECE AİLELERİN MEKANI

Gaziantep’in en güzel parklarından biri
SABAH GÜVERCİNLERİN GECE AİLELERİN MEKANI

Şehrimizin en eski parklarından biri olan Kırkayak Parkı, sabah saatlerinde güvercinlerin akınına uğrarken, geceleri ise ailelerin vazgeçilmezi oldu.

Şehrimiz Şahinbey ilçesi, Allaben Mahallesinde bulunan Kırkayak Parkı, artan sıcaklıklar nedeniyle sabahları güvercinlerin, hava karardıktan sonra da ailelerin akınına uğruyor.

Şehrimizin en eski parklarından biri olan Gazianteplilerin uğrak yerlerinden biri olan Kırkayak Parkı artan sıcaklarla birlikte bu kez de güvercinlerin uğrak yeri oldu.

Sabahın erken saatlerinde yüzlerce güvercini ağırlayan ve bazı insanlara da bu vesile ile ekmek kapısı aralayan Kırkayak Parkı bu özelliğiyle “Gaziantep’in Sultanahmet”i oldu.  Bazı vatandaşlar Kırkayak Parkı içerisinde güvercin yemi satarak hem kendi kuş sevgilerini tatmin ediyor, hem de bu yoldan geçimlerini sağlıyor. Yem alarak güvercinlere veren vatandaşlar ise streslerini bu yolla atıyor

Kırkayak Parkı içindeki oturma grupları ile de vatandaşları kendine çekiyor. Günün yorgunluğunu atmak isteyen isteyen vatandaşlar akşam olunca soluğu burada alıyor

Çoluk-çocuk aileleriyle birlikte aşırı sıcaktan kaçarak, hem serinlemek hem de dinlenmek isteyen vatandaşlar, yanlarına yemeklerini ya da çaylarını alarak şehrin en eski parklarından biri olan Kırkayak Parkında günün yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden atıyorlar.

İçindeki oyun grupları ile çocukların da vazgeçemediği Kırkayak Parkı, çocukların icat ettiği birbirinden değişik oyunlarla renkli görüntülere de sahne oluyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin