“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ŞİMDİ DAHA MUTLU”

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ayşe Ateş Tarla, ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de vaka sayısında yaşanan hızlı düşüşün sevindirici olduğunu dile getirdi.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ŞİMDİ DAHA MUTLU”

Koronavirüsle mücadele sürecinde ortaya konan son kısıtlamalar vaka sayısında önemli düşüşe neden oldu. Yaşanan bu durum en çok sağlık çalışanlarını sevindirdi. Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ayşe Ateş Tarla, kısıtlamaların bir süre daha devam etmesi gerektiğini söyledi. Kısıtlamaların aşılama çalışmaları tamamlanana kadar devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Tarla, “Gaziantep vatandaşlarımızın gayret ve azmiyle vaka sayısında daha da düşüşü hep birlikte yaşayacağız” dedi.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDE NORMALLEŞME BAŞLADI

Sağlık çalışanlarının düşüşe geçen vaka sayısı nedeniyle morallendiğine dikkat çeken Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ayşe Ateş Tarla, düşen vaka sayısı karşısında yoğun bakım ünitelerinde de normalleşme sürecinin hızlandığını anlattı. Tarla açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülke genelinde koronavirüs vaka sayısında önemli bir düşüş gözleniyor. Bu düşüşte son kısıtlama kararlarının oldukça önemli bir yeri var. Vatandaşlarımız kısıtlama kararlarına uydukça vaka sayısında daha çok düşüşün olduğunu hep birlikte göreceğiz. Gaziantep’te şu an yoğun bakım ünitelerinde bir normalleşme görülüyor. Bu durum ölümcül virüsle mücadelede ölüm sayısının da düşüşü anlamına geliyor. Umut ediyoruz ki bu sorundan kısa süre içerisinde kurtuluruz.”

“KORONAVİRÜS DIŞINDA DİĞER HASTALARDA DA ÖLÜM YAŞANDI”

Koronavirüsle mücadele sürecinde korku nedeniyle çok sayıda hastanın sağlık kurumlarına korktukları için gitmediğini anlatan Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ayşe Ateş Tarla, ölümcül virüsün dışında diğer hastalıklardan da ölümlerin yaşandığını anlattı. Tarla konuya ilişkin açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Koronavirüsten korktukları için sağlık sorunu olmasına rağmen her hangi bir sağlık kuruluşuna gitmeyen onlarca vatandaşımızda yaşamını ne yazık ki yitirdi.  Son dönemde artan ölüm artışında bir önemli etken de bu oldu. Sağlık sorunu bulunan vatandaşlarımızın kendilerine yakın sağlık kuruluşlarına başvurmalarını ve tedavilerini sürdürmelerini istiyoruz. Koronavirüsten korkmak farklı mevcut bulunan sağlık sorunları nedeniyle tedavinin başlatılması farklı. Sağlık sorunu olan vatandaşlarımızı zaman kaybetmeden sağlık kurumlarına başvurmalarını istiyoruz.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
11.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin