“SAĞLIK ÜSSÜ OLACAĞIZ”

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi İbn-i Sina Mahallesi’nde hızla devam ediyor
“SAĞLIK ÜSSÜ OLACAĞIZ”

İbn-i Sina Mahallesinde yapımı süren bin 875 yatak kapasiteli Gaziantep Şehir Hastanesi'nde sona geliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “14 yıllık hayalim” dediği şehir hastaneleri projesinin bir ayağı ise Gaziantep. Kamu-özel ortaklığıyla 2015 yılında temeli atılan Gaziantep Şehir Hastanesi kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Gaziantep bu projeyle sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden birisi olacak” dedi.

GAZİANTEP BÖLGENİN EN BÜYÜK SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şehir Hastanesi Projesinin tamamlanmasıyla birlikte Gaziantep’in bölgenin ve bölge ülkelerinin en önemli sağlık üssü haline geleceğini dile getirdi. Erdoğan açıklamasında, “İbn-i Sina Mahallesinde yapımı süren bin 875 yatak kapasiteli şehir hastanesinde sona doğru yaklaşıldı. Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsünde, 636 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 498 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 205 yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, 112 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 174 yataklı Onkoloji Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi yapılması planlanıyor” diye konuştu.

PROJENİN KISA SÜREDE TAMAMLANMASI HEDEFLENDİ

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Ankara ve Mersin’de yapımı tamamlanan Şehir Hastanelerinin modern hizmet binaları olarak inşa edildiğini dile getirdi. Erdoğan, “Kamu-özel ortaklığı modeli ile yapılan, toplamda 41 bin yataklı şehir hastanelerinden bu yıl sekizi açılacak. Ankara'da hizmete girecek Bilkent Şehir Hastanesi ise Avrupa'nın en büyüğü olacak. Mersin Şehir Hastanesi'nde odalar 5 yıldızlı otel konforunda. Kamu-özel ortaklığıyla 2015 yılında temeli atılan bin 875 yatak kapasiteli Gaziantep Şehir Hastanesi de kısa sürede hizmete girecek. Hastane inşaatının önemli bölümü tamamlandı. Kısa sürede açılması planlanan tesis, Türkiye'nin hizmete girecek en önemli şehir hastanesi olacak” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
1.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin