Şahinbey Belediyesinden örnek (!) tasarruf

216 BİN LİRALIK KAHVE FİNCANI ALINMIŞ
Şahinbey Belediyesinden örnek (!) tasarruf

Şahinbey İlçe Belediyesinin Kasım ayı 2. Oturumuna belediyeye alınan 216 bin liralık kahve fincanı damga vurdu.

Şahinbey İlçe Belediye Meclisinin Kasım ayı 2. Oturumu Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel Başkanlığında yapıldı.

Geçen oturumda Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna görüşülmek üzere sevki yapılan konuların karara bağlandığı toplantıda 17 gündem maddesine ilaveten gündeme alınıp karara bağlanmak üzere belediye mülkü taşınmazların takası ve satışına dair teknik karar alınmasına dair teklif incelendi.

Teknik karar CHP’li Meclis Üyelerinin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile karara bağlanırken gündem maddelerinin bir kısmı CHP’li üyelerce ret edilirken, büyük çoğunluğu ise oy birliği ile geçti.

216 BİN LİRALIK FİNCAN ALIMI YAPILMIŞ

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyesi Mehmet Dokbay, Belediye Encümeninin 30.05.2018 tarihli kararı ile alınan 216 bin liralık kahve fincanına gönderme yaparak;

“Böyle tasarruf edilmesi gereken bir dönemde, üstelik sürekli tasarruf tedbirlerinden bahsedilirken 216 bin liralık kahve fincanı alınması doğru mu? Bu sporculara dağıtılmak üzere alınan top ya da ayakkabı değil. Öyle olsa bir nebze açıklaması olur.” şeklinde eleştirdi.

Başkan Vekili Cuma Güzel ise bu fincanların kullanılmak üzere değil dağıtılmak üzere alındığını belirtti. Güzel, belediyenin bu fincanları Hoş geldin Bebek Projesi kapsamında kullanıldığını ve yeni evlenen çiftlere hediye edildiğini belirtti.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin