Sahte para ele geçirildi

Sahte para ele geçirildi

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması neticesinde düzenlenen operasyonda sahte para ve 30 ton kaçak çay ele geçirildi.

Konuya ilişkin olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde (4) ayrı adreste yapılan aramalarda yasa dışı yollarla ülkemize girişi yapılmış malzeme, sahte para ve bunları imalatta kullanılan teçhizat ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelere Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla el konulmuş, olayla ilgisi bulunan (5) şüpheli şahıs gözlem altına alınmıştır. Ele geçirilen malzemeler: Yaklaşık (30) Ton kaçak çay, (4) adet çay presleme, eleme, paketleme ve tartı makinaları, (1) adet kuru sıkı tabanca, (1) adet av tüfeği (69) adet sahte olduğu değerlendirilen 25.000 Irak Dinarı, (40) adet 100 Dolar banknot, sahte para basımında kullanılan çok sayıda şablon filigram ve hologram, (7) adet sahte para basımında kullanılan kesim, pozlama, lazer baskı ve kesim aletleri, çeşitli renklerde para basımında kullanılan mürekkep, (1) adet banknot ölçüm cihazı, (1) adet dizüstü bilgisayar, (3) adet flash bellek, (136) adet dijital kamera, (76) adet Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne ait mühürlerin taklidi sahte mühür, (45) koli üzerinde rakam bulunmayan mühür, çok sayıda ülke menşei ve marka belirten hologram ve filigram ele geçirilmiştir.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin