Salçalık cep yakmayacak!

Salçalık cep yakmayacak!

Gaziantep’te Ağustos ve Ekim aylarında satılan salçalık kırmızıbiber geçen yıl kilogramı 2 lira 80 kuruştan satılırken, bu yılda biber satışının fiyatında değişiklik olmadı

Kış hazırlıklarına başlayan ev hanımlarının vazgeçilmezlerinden olan salçalık biber, bu yıl düşük fiyat sebebiyle tüketiciyi sevindirirken üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı.
Gaziantep’te Karşıyaka bölgesinde 10 yıldır salçalık kırmızı biber satan Mehmet Anlar, bu yıl fiyatların düşük olmasından şikayetçi. Bu yıl biber fiyatının düşük olmasında Bursa ve İzmir'den Gaziantep’e salçalık biber gelmesinin de etkili olduğunu anlatan Anlar, ancak Adana biberinin salçasının daha lezzetli olduğunu söyledi. Keser Adana kırmızı biberinin 100 kilogramından 25 kilogram salça çıktığını, İzmir ve Bursa biberinden ancak 15-20 kilogram çıkacağını kaydetti.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
22.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin