Sanat için görmeye gerek yok!

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Gaziantep Şubesi tarafından görme engellilere...
Sanat için görmeye gerek yok!

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Gaziantep Şubesi tarafından görme engellilere yönelik açılan mozaik sanatı kursu sona erdi. Kursa katılan görme engellilerin eserleri Sanko Park’ta görkemli bir törenle sergilenmeye başlandı. 

SANKO PARKTA SERGİLENMEYE BAŞLANILDI

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Gaziantep Şubesi üyeleri tarafından yapılan mozaik tasarımları Sanko Park’ta protokol üyelerinin katılımı ile sergilenmeye başlanıldı. Açılış törenine çok sayıda yetkili katılırken görme engelli vatandaşların sergisi daha ilk günden vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Gaziantep'te görme engelliler kendileri için açılan kurslar sayesinde engelleri aşmaya devam ediyor. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, kurslara katılan görme engellilerin hem topluma kazandırıldığını hem de istihdam imkanı bulduklarını belirtti.

İŞ-KUR DESTEĞİ İLE PROJE TAMAMLANDI

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, dernek olarak bugüne kadar görme engelliler için birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi. Son olarak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) desteğiyle "Çağrı Merkezi Eleman Eğitimi" kursu düzenlediklerini belirten Aysel, şöyle devam etti:“İki grup halinde 10 görme engelli kardeşimize 109 iş günü 544 saat eğitim verdik. Kursiyerlerimiz, en az yüzde 40 görme engeli bulunanlardan oluştu. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize sertifika verdik. Biliyorsunuz çağımız, teknoloji çağı. Zaman, çok değişti. Şimdi kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere birçok işletmede çağrı merkezleri oluşturuldu. Biz de görme engelli kardeşlerimiz için böyle bir proje başlattık. İnşallah, başarılı oluruz ve devamını getiririz.”

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin