SANKİ KENDİSİ FARKLI DAVRANDI!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Asım Güzelbey, Sibirya’dan Ankara ve Gaziantep’e sosyal medya hesabından mesaj yolladı.
SANKİ KENDİSİ FARKLI DAVRANDI!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Asım Güzelbey, Sibirya’dan Ankara ve Gaziantep’e sosyal medya hesabından mesaj yolladı. Belediye başkanlığının ardından yeni gelen yönetimin işçi kıyımı yaptığına dikkat çeken Güzelbey’e sosyal medya hesabından hem destek hem de tepki yağdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkanı seçildikten sonra ilk iş olarak Celal Doğan döneminde işe başlayan çok sayıda çalışanı mağdur eden Asım Güzelbey, Sibirya’dan sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e seslendi. Güzelbey, “2014 mahalli idare seçimleri sonrası, Gaziantep Belediyesinde de, emsali görülmemiş bir çalışan kıyımı uygulandı” dedi.

GÜZELBEY YÜZLERCE ÇALIŞANI MAĞDUR ETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına seçildikten hemen sonra özellikle sendikalara üye işçileri mağdur eden Asım Güzelbey, kendi yanlışları yokmuş gibi şu an yaşadığı Sibirya’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i eleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yaşanan işçi kıyımına dikkat çeken Güzelbey, bu konuda ki eleştirilerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haklı olduğuna dikkat çekti. Güzelbey sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanının Gaziantep belediyesinde yaşanan işçi kıyımını ise görmediğini anlattı.

GÜZELBEY SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN NELER SÖYLEDİ?

“Cumhurbaşkanımız, Belediyelerde ki isten çıkarmalara tepki göstermiş. Yürekten katılıyorum. İşini yapan, siyaseti, belediyenin içine sokmayan insanların ekmeği ile oynamak yanlış. Ancak, ayni işlemin 2014 de Gaziantep Belediyesinde de yapıldığından haberi yok sanıyorum. 2014 mahalli idare seçimleri sonrası, Gaziantep Belediyesinde de, emsali görülmemiş bir çalışan kıyımı uygulandı. Yılların mühendisleri, daire başkanları vs. Keşke, bugünkü hassasiyetinizi, o gün de gösterseydiniz. İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım.”

GÜNDEM
Bülent Öner
13.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin