Sanko Hastanesinde 10 Kasım töreni

Sanko Hastanesinde 10 Kasım töreni

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında SANKO Üniversitesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi tarafından düzenlenen ortak törenle anıldı.

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 1’inci sınıf öğrencisi Emre İsabeşe’nin sunuculuğunu yaptığı tören, Büyük Önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bayram, törende yaptığı konuşmada, “Atamızın 10 Kasım 1938'de genç yaşta aramızdan ayrılışı sadece Türk halkında değil, dünyada da büyük bir üzüntüye sebep olmuştur” dedi.

“Büyük Önderin vefatı sonrası dünya liderlerinin açıklamalarında temel nokta, O'nun devlet adamlığı ve örnek çalışmalarıyla, dünyaya gelen nadir dahilerden biri olduğu yönündedir” diyen Prof. Dr. Bayram, şöyle devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal, bağımsızlık savaşı sonrasında kazanılan başarının tek başına yetmeyeceğine olan inancı ve kararlılığıyla birçok devrim gerçekleştirmiştir. Büyük Atamız’ın bizlere en büyük armağanı ise korumasını Türk gençliğine emanet ettiği Cumhuriyettir. O zor günlerde Cumhuriyet’in nasıl kurulduğunu, hangi temel ilkelere dayandığını bir an bile unutmamalıyız.

YAŞAM
Haber Merkezi
10.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin