SAVAŞ ALANI GİBİ!

İlçe belediyesi tarafından başlatılan yol açma çalışmalarının bir an önce bitirilmesi isteniliyor
SAVAŞ ALANI GİBİ!

Şahinbey Belediyesi tarafından İnönü Caddesi'ne alternatif olarak açılan 40 metre genişliğindeki yapım çalışmaları sürüyor. Eski garajlardaki esnaflar için Şahinbey Oto Sanayi Sitesi'nin yapılmasının ardından bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Bölgede evleri henüz kamulaştırılmayan konut sahipleri yolun bir an önce tamamlanmasını istiyorlar.

YIKIK-DÖKÜK BİNALARIN TEMİZLENMESİ İSTENİLİYOR

İnönü Caddesi ile Gültepe Mahallesi arasında yer alan bölgede devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde bazı evlerin kamulaştırması tamamlanırken bazı konutlarda ise kamulaştırma çalışmaları henüz tamamlanmadı. Buna rağmen yol açma çalışmalarını sürdüren ilçe belediyesinden yolun bir an önce tamamlanması ve faaliyete geçirilmesi istendi. Bölgede yaşayan vatandaşlar kamulaştırma nedeniyle yıkık-dökük binaların arasında yaşamak istemediklerini dile getiriyorlar.

İLÇE BELEDİYESİ YÖNETİMİ ÇALIŞMALARIN HIZLI ŞEKİLDE TAMAMLANACAĞINI DİLE GETİRİYOR

Şahinbey ilçe belediyesinden yapılan açıklamada, “İnönü caddesine alternatif yol çalışmasının büyük bölümünün tamamlandığını belirterek, "Şahinbey Belediyesi olarak yolları ve gönülleri yapmaya devam ediyoruz. İlk açtığımız Yeşilvadi Bulvarı 50 metre genişliğinde 12 şeritli ve 12 km uzunluğunda bir yol. Akabinde Sanat Okulu'ndan Düztepe'ye kadar, Özdemirbey Caddesi'ni 2 şeritten 6 şeride çıkardık. Daha sonra ise Düztepe Dutluk arasındaki yolda da çarpık binaları yıkarak, Özdemirbey Caddesi'nin devamı olan yolu da 2 şeritten 6 şeride çıkardık. Şimdi de eski garajlardan İnönü Caddesi'ne alternatif yol açıyoruz. Burada daha önce tamirci esnafımız vardı. Onlara Şahinbey Sanayi sitesini yaptık ve oraya taşıdık. Boşalan alanda kentsel dönüşüm çalışması yaparak, Hoşgör Meydanı'ndan Özdemirbey Caddesi'ne bağlanan İnönü Caddesine alternatif 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açıyoruz. Bu çalışma çerçevesinde kamulaştırmada yüzde 99'dayız. Yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak Fındıklı Oteli'nin binasının yıkımını gerçekleştirdik. Bu binada bir dokunuşla yıkıldı. Bunlar depreme dayanıksız çarpık binalar. Böylelikle kentsel dönüşümle çarpık binaları ortadan kaldırıp, şehir merkezinde sıkışan trafiğe çözüm olacak alternatif yeni bulvarlar açıyoruz. Yeni caddemiz, vatandaşımıza hayırlı uğurlu olsun” denildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
7.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin