Sayacı esnafına yeni düzenleme getirildi

Sayacı esnafına yeni düzenleme getirildi

Cumhurbaşkanlığının talimatları doğrultusunda dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınıyla ilgili olarak sayacı esnafının ikinci bir emre kadar kapatılmasına karar verildi. Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal, kalabalık ortamlarda faaliyet gösteren esnafın bu yasağa uymasını istedi.

Terlik ve saya sektöründe yer alan işletmelerin kalabalık ortamlarda yer aldığı dile getirilerek ikinci bir emre kara kapatılmasına karar verildi. Gaziantep Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında alınan karara esnafın uymasını istedi. Sarıbal esnafa yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“24.03.2020 tarihinden itibaren 06.04.2020 tarihleri arası odamıza bağlı tum işyerleri  kapalı tutulacaktir.uymayanlara 3.140 tl para cezasi kesilecektir.Sayın cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla alınan kararlara hassasiyet gösterilmesini önemle duyurur ülkemiz için herkesi fedakarlık göstermeye davet eder,sağlıklı günler dilerim.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
24.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin