SAYGIDAN YOKSUN BİR HAL ALDIK!

Tüm toplu taşıma araçlarında durum aynı
SAYGIDAN YOKSUN BİR HAL ALDIK!

Toplu taşıma araçlarındaki umarsız ve saygısız durumlar gün geçtikçe daha çok göze çarpmaya başladı. Özellikle de bu araçları çocuklarıyla birlikte kullananların çocuklarını kucaklarına almayıp koltuklara dağıtması ve yaşlı birileri bindiğinde yer vermemeleri çirkin bir davranış olarak göze batıyor.

Toplu taşıma araçlarındaki gençlerin ve çocuklu ailelerin umarsız tutumu ve nezaketsiz davranışı her gün daha çok göze batıyor. Özellikle de turizm sezonunun başlaması ve şehre gelen insan sayısının artmasıyla toplu taşıma araçlarının dolup taşması ve nezaketsiz davranışlar yerli ve yabancı turistlere karşı da hoş olmayan görüntü sergiliyor.

Sabah ve akşam işe gidiş dönüş saatlerinin dışında gün içinde de sık sık rastlanılan bu durum duyarlı vatandaşların dikkatini çekiyor ve tepkilerine neden oluyor.

Özellikle gençlerin yaşlılara ya da kadınlara yer vermemesinin yanı sıra bu araçları çocuklarıyla birlikte kullanıp boş koltuk bırakmayanlar ise herkesten çok tepki alıyor. Çocuklarını kucaklarına oturtmak ya da önlerine almak yerine koltukları doldurarak yaşlı, engelli ya da kadınların ayakta kalıp yer aramalarını görmezden gelip duyarsız oluşları çirkin bir davranış olarak hemen göze çarpıyor.

Hakimiyet Gazetesi olarak, özellikle ailelerin bu konuda hem kendilerinin duyarlı davranıp hem de yetiştirdikleri çocukları uyararak, saygıdan ve nezaketten yoksun bu davranışların önüne geçilmesi gerektiği hususunu bir kez daha vurgulamayı duyarlı habercilik açısından bir görev biliyoruz.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
31.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin