Seçim Kurulları “itinasız” çalıştı!

ZARF SAYILARI İLE PUSULA SAYILARI TUTMADI
Seçim Kurulları “itinasız” çalıştı!

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu: “Geçersiz sayılan oylarımız da var. İlgili seçim kurullarına itirazlarımızı yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini geride bırakırken, sandıklara dağıtılan oy pusulaları ile zarf sayısındaki tutarsızlıklar gözden kaçmadı.

24 Haziran 2018 seçimleri yurt dışında ve Türkiye’de tamamlandı. Seçim günü Türkiye’nin dört bir yanında tüm partiler seferberlik ilan etmişçesine çalıştı. Oy pusulaları parti merkezlerine ve seçim kurullarına yetiştirildi.

Çok az miktarda da olsa şaibeli sayılabilecek “geçersiz oy” çıkan sandıklardaki, oy pusulaları ile zarf sayıları arasındaki tutarsızlık gözden kaçmadı.

Bazı sandıklarda oy pusulası zarf sayısından fazla çıktı.

3150 nolu sandıktan artan zarf ve oy pusulası sayısı:
Cumhurbaşkanlığı artan oy pusulası sayısı: 116
Milletvekilliği artan oy pusulası sayısı: 107
Artan zarf sayısı: 113
 
Bu rakamlara göre, sandıklarda oy kullanımı % 100 olarak gerçekleşmiş olsa, cumhurbaşkanlığı oy pusulasını koyacak zarf bulunamayacak.
 
CHP İl Başkanı Hayri Sucu, birbirini tutmayan pusula ve zarf sayılarının yanı sıra, birçok sandıkta da oylarının geçersiz sayıldığını belirterek şunları söyledi: “Dün kentimizde Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çok şükür kavgasız ve gürültüsüz tamamlandı. Ancak, birçok sandıkta partimize ait oylar geçersiz sayıldı. Bu sandıkları tespit ettik ve geçersiz sayılan oylarımız için ilgili seçim kurullarına itirazlarımızı yapacağız” dedi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
25.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin