Seçkin’de kutlama

Seçkin’de kutlama

Özel Seçkin Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle, coşku içerisinde kutladı. Seçkin Koleji AKM konferans salonunda düzenlenen kutlama törenine başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı

Programa Özel Seçkin Koleji kurucuları, idarecileri, öğretmenleri ve velileri katıldı.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşan Okul Müdürü Eyüp Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Millletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar; Bir devlet bir halk yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden ortaya çıkış destanını yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’ de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara’da kurarak tescil ederek, dünyaya ilan etmiştir.Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” tarihi mesajı ile vurgu yapmıştır. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği çocuklarımıza 23 Nisan’ı bir bayram olarak hediye ederek, sizlere olan güvenini ve sevgisini göstermiştir. Öğretmenlerimizin  şefkatli elleri, merhametli gönlüyle, Vatan, Millet, İstiklal ve İstikbal aşkıyla, bize emanet edilen çocuklarımızı bu bilinç/vizyonla geleceğe taşımanın çabası ve gayesi içerisindeyiz.Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum. diyerek sözlerini bitirdi.
Özel Seçkin Koleji öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladıkları“Ritm Grubu” Meclis Draması”,”Z Kuşağı ve Değişen Dünya ile Birlikte Gelişen çocuklar ” adlı gösteri,”ve Halk oyunları gösterileriyle AKM salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşattılar.Tüm katılımcılar tarafından  10.Yıl Marşı coşkuyla söylenerek program sona erdi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
23.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin