ŞEHİR HASTANESİ PROJESİNDE ORTAK AKIL HAREKETE GEÇMELİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesinde henüz sona gelinemedi. Koronavirüsle mücadele sürecinde projenin bir an önce tamamlanması kent kadar bölge illeri içinde oldukça önemli görülüyor.
ŞEHİR HASTANESİ PROJESİNDE ORTAK AKIL HAREKETE GEÇMELİ

Yapımı 2020 yılında tamamlanması planlanan Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatı henüz bitmedi. Koronavirüs sürecinde kentin sağlık alt yapısı açısından oldukça önemli olan projenin bir an önce tamamlanabilmesi için Gaziantep’te Ortak Aklın bir an önce harekete geçmesi istendi. Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile STK temsilcilerinin projenin tamamlanabilmesi için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunmaları isteniyor.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE SAĞLIK ALTYAPISI ÖNEMLİ!

Koronavirüsle mücadele sürecinde sağlık alanında Gaziantep önemli bir sınav verdi. Şu ana kadar pandemi sürecinde kentte sağlık alanında önemli bir sıkıntı yaşanmadı. Fakat temeli uzun bir süre önce atılan Gaziantep Şehir Hastanesi henüz tamamlanmış değil. Yaklaşık 638 bin metrekare kapalı alana sahip olacak komplekste, hasta mahremiyetinin ön planda tutulduğu, yüksek konfora sahip, içinde tuvalet ve banyosu bulunan 826 tek kişilik, 363 çift kişilik oda bulunacak. Ayrıca hastanede 62 ameliyathane, 277 yataklı yoğun bakım ünitesi, 30 yataklı diyaliz merkezi, 501 poliklinik yer alacak ve 4 bin 245 araçlık otopark yapılacak.

GAZİANTEPLİLER PROJENİN BİR AN ÖNCE TAMAMLANMASINI BEKLİYOR

Sağlık alanında üst üste açılan özel ve kamu hastaneleri ile ülke genelinde sağlık alanında söz sahibi olmak isteyen Gaziantep’te Şehir Hastanesi Projesinin halen tamamlanamaması karşısında kentin ortak aklının harekete geçmesi gerekiyor. Depreme dayanıksız olduğuna dair hakkında rapor düzenlenen Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin geleceği Şehir Hastanesi Projesinin tamamlanmasına bağlı. Diğer yandan 25 Aralık Devlet Hastanesiyle ilgili ortaya konacak olan tavırda Şehir Hastanesinin tamamlanmasının ardından netleşmiş olacak. Bu nedenle projenin bir an önce tamamlanması gerekiyor. Kent yöneticilerinin projenin tamamlanması noktasında bakanlıklar düzeyinde görüşmelerini sürdürdükleri fakat bir ilerleme sağlanamadığı ise iddialar arasında yer alıyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
19.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin