ŞEHİTKAMİL MECLİSİNDE ELLER ŞEHİTLER İÇİN AÇILDI

ŞEHİTKAMİL MECLİSİNDE ELLER ŞEHİTLER İÇİN AÇILDI

Şehitkamil Belediyesi 2019 yılı Ocak ayı 2'inci birleşim gündeminde eller şehitler için açıldı. Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı, İran sınırında bulunan Şehit Bülent Aydın Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan asker ve tüm şehitler için fatiha okundu. Yaralanan iki asker için de dua edildi. Meclise Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu başkanlık etti.

ŞEHİTLERE FATİHA YARALILARA ŞİFA

Şehitkamil Belediyesi 2019 yılı Ocak ayı 2'inci birleşim gündeminde 11 madde aldı. Meclis gündemine geçmeden önce meclis başkanı Rıdvan Fadıloğlu şehitleri anarak, Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı Şehit Bülent Aydın Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan asker ve tüm şehitler için fatiha okunmasını istedi. Meclis üyeleri tüm şehitler için fatiha okuyup yaralı askerler için şifa diledi. 

11 maddenin yer aldığı meclis gündeminin ilk maddesinde yer alan Güvenevler Mahallesi'ndeki belediye hizmet alanı uygulama imar planı değişikliğine CHP grubundan ret oyu geldi. CHP'nin ret oyuna yönelik olarak, Rıdvan Fadıloğlu'nun "Belediye hizmet alanına karşı mıyız?" sorusuna CHP'li meclis üyesi Mehmet Sucu, "Orada yeteri kadar kreş alanı var. Bırakın park olarak kalsın" dedi.

BAŞKA BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK

Mehmet Sucu'nun sözleri üzerine Rıdvan Fadıloğlu şu ifadelere yer verdi; "Park alanının içindeki kafeterya yıkılacak. Geçmiş dönemden ruhsatlı çay bahçesi yeri vardı. Bizim özellikle belediye çalışanlarına yönelik olarak arkasında oluşmuş yeşil alanı ve parkıyla kreş yapalım düşüncesiyle böyle bir girişimde bulunduk. Başka bir düşüncemiz yok. Belediye hizmet alanı yapıp da tekrardan bununla ilgili bir plan tadilimiz söz konusu değil. Mevcut yapıyı da genişleterek orada belediye çalışanlarının çocuklarına hizmet verecek bir kreş yapmaktır niyetimiz."

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin