“SEN BENİM KİMLİĞİMİ NASIL İSTERSİN”

Gaziantep’te sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmeden devam ediyor. Üst üste yaşanan saldırılar karşısında ise sağlık çalışanları isyan etti.
“SEN BENİM KİMLİĞİMİ NASIL İSTERSİN”

Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde muayene olmak isteyen Abdulkadir İ. isimli hasta kendisinden kimlik soran aile hekimi Mustafa Talat Bayram’ı darp etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde bir doktorun darp edilmesiyle başlayan ve daha sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde bir doktorun bıçaklanmasıyla devam eden şiddet olaylarının ardı arkası kesilmesi. Duruma sağlık çalışanları sendikalarından sert tepkiler yükseliyor.

ÜST ÜSTE YAŞANAN SALDIRILAR ÇALIŞANLARI KORKUTTU

Gaziantep’te doktora şiddet bir türlü son bulmuyor. Geçen hafta Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde bir doktorun darp edilmesiyle başlayan ve daha sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde bir doktorun bıçaklanmasıyla devam eden şiddet olayına bugün Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekiminin darp edilmesi eklendi. Yaşanan saldırılar üzerine Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, saldırıya uğrayan sağlık çalışanını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Üst üste yaşanan saldırıların önlenmesi için acil şekilde önlemlerin alınmasını isteyen Kazak, durumun oldukça üzücü olduğunu anlattı.

ŞAHIS KİMLİK SORAN HEKİMİ YUMRUKLADI

Yaşanan üzücü olay Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre aile sağlığı merkezine muayene olmak için gelen Abdulkadir İ. Kendi aile hekiminin izinli olmasından dolayı aynı aile sağlığı merkezinde görevli Mustafa Talat Bayram’dan sıra numarası aldı. Sıra kendisine geldiğinde odaya giren Abdulakadir İ.’yi kendi hastası olmadığı ve tanımadığından dolayı Aile Hekimi Mustafa Talat Bayram kimlik istedi. Kendisinden kimlik istenmesine sinirlenen Abdulkadir İ, ‘Sen benim kimliği nasıl istersin’ diyerek doktor yumruklamaya başladı. Doktorların beyaz kod vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 25 Aralık Devlet Hastanesine götürülen doktorun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Darp olayı nedeniyle aile hekimi Abdulakadir İ.’den şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

TÜRK SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI KAZAK: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Doktoru hastanede ziyaret eden Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, “Ne söylesek nafile, artık yeter diyoruz. Bir hafta içerisinde 3 doktorumuz şiddet gördü. Hatta bir tanesi ölümden döndü.  Bıçak kemiğe dayandı. Sağlık çalışanları yaşadığı mobbing, şiddet ve baskılar nedeniyle tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Artık buna birileri dur desin” dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
9.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin