Şer cephesine karşı ‘EVET’

AK Parti Şehitkamil eski İlçe Başkanı Avukat Hüseyin Çolak, “Şer cephesine baktığımız zaman...
Şer cephesine karşı ‘EVET’

AK Parti Şehitkamil eski İlçe Başkanı Avukat Hüseyin Çolak, “Şer cephesine baktığımız zaman 15 Temmuz’da bu devlete, bu millete darbe yapmaya kalkan FETÖ’yü görüyoruz. Yanında HDP’yi, PKK’yı görüyoruz. Yanında Almanya’yı, Fransa’yı, Hollanda’yı, Avusturya’yı görüyoruz. Bunların hiçbirisi şimdiye kadar Türkiye’nin hayrına bir şey istemiş mi? diye konuştu.

“EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRAR İÇİN “EVET”

AK Parti Şehitkamil eski İlçe Başkanı Avukat Hüseyin Çolak 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada ekonomik ve siyasi istikrar için önümüzdeki referandumdan ‘Evet’ çıkması gerektiğini söyledi. Çolak, “Gaziantep’te genel ve yerel siyasetin uyum içerisinde olması ve ülkemizde tek başına iktidarın, siyasi istikrarın devam ediyor olması bunun temel sebebi. AK Parti iktidarından önce memurların maaşını ödeyebilmek için IMF’nin kapısında kredi almak için sıraya girmiştik. Bunların tamamından bugün kurtulduk. Bunların hepsinin devamı için önümüzdeki referandumdan ‘Evet’ çıkması lazım. Türkiye’nin istikrarının devam etmesi için, 15 Temmuzların yeniden yaşanmaması için, Türkiye’ye karşı çekilen operasyonların durdurulması için, güçlü Türkiye’nin yoluna güçlü bir şekilde devam etmesi için referandumdan ‘Evet’ çıkması lazım. Üzülerek şunu görüyoruz; ‘evet’ cephesi insanlar milleti bilgilendirmek, 18 maddede neler olduğunu anlatmak yerine millete doğru olmayan bilgileri vermek ve onları kafa karışıklığına itmeye çalışmaktalar. Yaptığımız siyasi çalışmalarda partimiz bünyesinde bilgilendirme çalışmalarında gerekse ilçelerde yapılan referandum çalışmaları sırasında şunu üzülerek maalesef müşahede ettik. İnsanımızın çoğu 18 maddenin ne olduğunu açıp okumamış. Referandum sürecinde bizim en önemli grevlerimizden bir tanesi bu 18 maddenin ne olduğunu anlatmak” diye konuştu.

“18 YAŞINDA MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN EMEKLİLİK İÇİN YAŞI BEKLEYECEK”

Hüseyin Çolak, Milletvekili seçilme yaşının 18 yaşına düşürülmesinin ardından kendilerine bazı çevrelerce sorular geldiğini, bunun millet arasında da yanlış anlaşılmalara yol açtığını söyledi. 18 yaşında milletvekili seçilen bir kişinin emekli olabilmesi için prim gününün tamamını yatırması ve 63 yaşını beklemesi gerektiğini vurgulayan Çolak, “Biliyorsunuz milletvekili seçilme yaşını 18’e düşürüyoruz. Bize şöyle sorular geliyor; ’18 yaşında seçilen bir milletvekilini 23 yaşında nasıl emekli edeceksiniz?’ Bu kesinlikle doğru değil. Ama şer cephesi insanları bu tip bilgilerle kafasını karıştırıyor. 23 yaşında milletvekilliği biten bir gencin de primlerini milletvekilliği üzerinden yatırması ve 63 yaşını beklemesi gerekiyor. İnsanlarımızı bu tür yanlış bilgilerle yönlendirmek doğru değil. Milletvekili sayısını 550’den 600’e çıkarıyoruz, yaşı 25’ten 18’e düşürüyoruz. Yargı ile ilgili düzenlemeye bağımsızlık ekliyoruz ve seçimlerin 5 yılda bir yapılmasını öngörüyoruz. Bunlarda tartışılmayacak ya da beğenilmeyecek hiçbir şey yok. 18 yaşıyla ilgili spekülasyon yapanlar Avrupa’da birçok ülkede seçilme yaşının 18 olduğunu milletimize söylemiyor. Bizim gençlerimiz Avrupa’daki gençlerden daha aşağı değil, en az onlar kadar iyi, onlar kadar ülke yönetiminde söz sahibi olabilir. Bu demek değil ki 600 kişinin tamamı 18 yaşından oluşacak. Gençlerin enerjisini tecrübeyle buluşturmak. Gençlerin bakış açısını meclise yansıtmanın ülkeye faydası var. Siyasi istikrarsızlıktan bahsettik, cumhurbaşkanlığı sistemi siyasi istikrarı temin edecek. Dolayısıyla ekonomik istikrarı beraberinde getirecek bir sistem” şeklinde konuştu.

“ALMANYA, FRANSA, HOLLANDA, AVUSTURYA TÜRKİYE’NİN HAYRINA BİR ŞEY İSTEMİŞ Mİ?”

Avrupa ülkelerine de yüklenen Çolak, “Bu şer cephesine baktığımız zaman kimleri görüyoruz? 15 Temmuz’da bu devlete, bu millete darbe yapmaya kalkan FETÖ’yü görüyoruz. Yanında HDP’yi, PKK’yı görüyoruz. Yanında DHKPC’yi görüyoruz. Yanında Almanya’yı, Fransa’yı, Hollanda’yı, Avusturya’yı görüyoruz. Bunların hiçbirisi şimdiye kadar Türkiye’nin hayrına bir şey istemiş mi? Hayır. O zaman sadece bu şer cephesine bakarak ‘Evet’ dememiz gerektiğini bir kez daha anlayabiliriz. Biz AK Parti olarak bizlerin, sizlerin, bütün milletin çocukları için, bu ülkenin selameti ve geleceği için sistem kurmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
16.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin