“Sığınmacılar kömür alamadı”

“Sığınmacılar kömür alamadı”

Karagöz Mahallesi Muhtarı Mehmet Çeteci, mahallesinde kömür dağıtımının tamamlanmasına karşın Suriyeli sığınmacıların yakacak konusunda sıkıntı yaşadığını anlattı. Mahallesinde yaşayan 110 Suriyeli ailenin yer aldığını anlatan Çeteci, bu ailelerden bir tekinin bile kömür yardımından faydalanamadığını dile getirdi.

“KAYMAKAMLIĞA BAŞVURUDA BULUNDUK”

Kömür dağıtımının sona ermesinden dolayı Suriyeli yoksul ailelerin bu yardımdan faydalanamadığına dikkat çeken Karagöz Mahallesi Muhtarı Mehmet Çeteci, “Sadece benim mahallemde değil birçok mahallede Suriyeli sığınmacılardan bazı aileler kömür yardımından faydalanamadılar. Durumu iyi olmayan ailelere bizler mahalle muhtarlığı olarak elimizden gelen tüm yardımları yapmaya çalışıyoruz ama gücümüz bazı noktalarda yetmiyor. Allahtan hava çok soğuk değil. Gerçek kış aylarını yaşamış olsak bu insanların durumu bizleri daha da çok üzer” diye konuştu.

“KAYMAKAMLIĞIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ”

Bu yıl kömür yardımlarının zamanında yapıldığına dikkat çeken Karagöz Mahallesi Muhtarı Mehmet Çeteci, mahallesinde yaşayan yoksul Türk ailelerin tamamının kömür yardımından faydalandığına dikkat çekti. Karagöz Mahallesi Muhtarı Mehmet Çeteci açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Karagöz Mahallesi’nde yaşayan yoksul Türk ailelerimiz kömür yardımından faydalandı. Geride sadece Suriyeli yoksul aileler kaldı. Sadece benim mahallemde değil birçok mahallede Suriyeli yoksul sığınmacı ailelerden bazılarının kömür yardımından faydalanmadıklarını biliyorum. Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının varsa şayet imkanları bu yoksul ailelere de kömür yardımında bulunmalarını istiyoruz."

GÜNDEM
Bülent Öner
5.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin