SIĞINMACILAR KONTROL ALTINDA

Gaziantep’te Suriyeli sığınmacıların oto kontrol altına alınabilmesi için mahalle muhtarlıkları aracılığıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor...
SIĞINMACILAR KONTROL ALTINDA

Gaziantep’te Suriyeli sığınmacıların oto kontrol altına alınabilmesi için mahalle muhtarlıkları aracılığıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Yerleşim alanlarında yer alan Suriyeli sığınmacılar muhtarlık başvurusu ardından Nüfus Müdürlüklerine başvurarak geçici tanıtım belgelerini alıyorlar.

“BAŞVURULAR ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize gelen yüz binlerce Suriyeli sığınmacının sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınabilmesi için çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında mahalle muhtarlıklarına başvuran Suriyeli sığınmacılardan buralardan aldıkları yerleşim yeri bilgileri ile birlikte Nüfus Müdürlüklerine başvurarak geçici kimlik belgelerini alıyorlar. Alaybey Mahallesi Muhtarı Bülent Yegül, “Suriyeli sığınmacıların geçici kimlik belgelerini alabilmeleri için yaptıkları müracaatlar doğrultusunda Nüfus Müdürlüklerinde işlemlerini yapıyorlar. Suriyeli sığınmacıların tamamen oto kontrol altına alınabilmesi için başlatılan bu çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ALAYBEY MAHALLESİNİN YARISI SURİYELİ OLDU

Alaybey Mahallesi Muhtarı Bülent Yegül, mahallede yer alan 500 hanenin neredeyse yarısında Suriyeli sığınmacıların yaşadığını anlattı. Yegül, “Mahallemizde 500 hanenin yarısı Suriyeli sığınmacılardan oluşuyor. Genelde işyerlerinin yoğun olduğu mahallemizde yaşayan Suriyeli sığınmacıların tamamı kontrol altına alındı. Nüfus Müdürlükleri aracılığıyla başlatılan çalışmalar kapsamında sadece bizim mahallemiz değil tüm mahallelerde aynı işlem devam ediyor. Sığınmacılara verilen geçici tanıtım kartları neticesinde onlarla alakalı bir sorun veya problemde anında kendilerine ulaşılması hedefleniyor. Bu sistemden biz mahalle muhtarları olarak oldukça memnunuz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
3.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin