Sihirli eller

Sihirli eller

Sihirli eller

Şehitkamil Belediyesi, hayata geçirdiği proje ve hizmetlerle hanımların yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali’nde açılan resim kursuna katılan hanımlar, resim yaparak üzerlerindeki negatif enerjiden ve stresten kurtulduklarını ifade etti.

“EMEKLİLİĞİMDE SANATLA UĞRAŞIYORUM”

Hanımlar, yaptıkları eserlerin kendileri ve sevdikleri için mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi. Boş vakitlerinin değerlendirilmesi adına önemli bir olanaktan yararlandıklarına dile getiren emekli bir kursiyer “Emekli olduktan sonra istedim ki sanatla uğraşayım. Yeni şeyler ortaya çıkarmak istedim. Buraya gelişimin yegane sebebi başta buradaki güzel insanlarla birlikte olmaktı. Hakikaten; arkadaş grubumuzun, öğretmenlerimizin, idarecilerimizin içlerindeki güzellik yüzlerine yansıyor. Hepimiz de çok çok mutluyuz. Kurs, bizim için hem terapi gibi oluyor hem de boş zamanımızı değerlendiriyoruz. Boşa vakit harcamıyoruz. Hep birlikte çeşitli güzellikler yaşıyoruz. İyi ki bu kursa gelmişim diyorum” diye konuştu.

"RESİM YAPMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGUYMUŞ”

Üretilen eserlerin yılsonu sergisinde sergilendiğini belirten hanımlar, eserlerin satışından elde edilen gelirle kendi aile bütçesine katkı yapabildiklerini aktardı. Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali Resim Kursu öğrencileri, “Kursa severek geliyoruz. Her zaman resim yapmak isterdik. Bu bizim için bir fırsat oldu. İyi ki de kursa katılmışım diyoruz. Kursta olmadığım zamanlarda aklım hep arkadaşlarımda kalıyor. Arkadaşlarımı ve yapılanları merak ediyorum. Burayı seviyorum. Resim yapmak bana terapi gibi geliyor. Çok memnunum. Arkadaşlarımız ile çok güzel zaman geçiriyoruz. Resim yapmak gerçekten çok güzel bir duyguymuş. Herkese de tavsiye ederim. Bize bu fırsatları verdiği için Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
3.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin