SİNEK İSTİLASI

SİNEK İSTİLASI

Birkaç yıl öncesine kadar farelerin istilasına uğrayan Kavaklık Mahallesi’nde sorun bitmedi...

Kavaklık Mahallesi gibi birçok mahallenin son haftalarda ki en önemli sorunu sivrisinek oldu. Mahalle muhtarlarının önemli bölümü sinekle mücadelede beklenen formu gösteremeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin daha etkin mücadele örneğini göstermesini bekliyor. Kavaklık Mahallesi Muhtarı Müjdat Özen, daha önce mahallenin fareler tarafından istila edildiğini dile getirerek, “En zoru olan farelerden kurtulduk ama sineklerden kurtulamıyoruz” dedi.

“FARELERDEN KURTULMAK DAHA ZORDU”

Kentin merkezi bölgeleri arasında yer alan Kavaklık Mahallesi 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı’nın tam ortasında yer alıyor. Diğer yandan yine kentin en önemli yürüyüş parkurları ve spor alanlarının yer aldığı Kavaklık Parkı’nda insan sirkülasyonunun oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Kavaklık Mahallesi Muhtarı Müjdat Özen, mahallenin uzun yıllar farelere karşı mücadele verdiğini anlattı. Özen açıklamasında, “Farelerden zor bir süreçten geçsek te kurtulduk ama sivrisineklerden kurtulamıyoruz. Sadece benim mahallem değil kent genelinde sinekle mücadelenin tam olarak yapıldığına inanmıyorum. Mahallemizde yer alan Kavaklık Parkı her gün binlerce insanı ağırlayan bir alan. İnsanların sabah yürüyüşü ve sporu yapabilmek adına tercih ettiği Kavaklık Parkı’nda bırakın sosyal faaliyetleri gerçekleştirmeyi oturup dinlenme şansınız bile sineklerin yüzüne kalmadı” diye konuştu.

“HER YIL AYNI İLACI MI KULLANIYORLAR?”

Kavaklık Mahallesi Muhtarı Müjdat Özen, sinekle mücadele işinin ilçe belediyelerinden alınmasının ardından Büyükşehir Belediyesinin ilaçlama çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı. Özen, ilaçlama çalışmalarında son birkaç yıldır aynı ilacın kullanılmasından dolayı sinekle mücadele etkin olunamadığına dikkat çekti. Kavaklık Mahallesi Muhtarı Müjdat Özen açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Sinekle mücadelede eski yönteme dönülerek ilçe belediyelerinin de etkin şekilde çalışmalara katılması gerekir. Diğer yandan ilaçlama çalışmalarını yıllardır sürdüren Büyükşehir Belediyesi sanırım her yıl aynı ilaçları kullanıyor. Bundan dolayı da sineklerin bağışıklığı artıyor ve sonradan yapılan ilaçlama çalışmalarında bile etkisi kalmıyor. Bu nedenle yapılan çalışmalarda ilaçların değiştirilmesi ve her yıl daha değişik ve etkin ilaçlama yöntemlerinin ortaya konması gerekiyor. Ancak bu şekilde kent genelinde sinekle mücadelede etkin olunabilir ve vatandaş memnuniyeti yaratılabilir.”

ÖZEL HABER
Bülent Öner
15.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin