“SİYASET FAZİLET VE ERDEM İŞİDİR”

Ak Parti İslahiye Belediye Başkan Aday Adayı Ökkeş Demir kendisine yönelik üst üste gerçekleştirilen siyasi operasyonlara rağmen İslahiye’de gönülleri kazandı
“SİYASET FAZİLET VE ERDEM İŞİDİR”

Gaziantep İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde sürdürürken görevinden istifa ederek memleketi İslahiye’de Belediye Başkan aday adayı olan Ökkeş Demir’e yönelik üst üste gerçekleştirilen siyasi operasyonlar, İslahiye ilçesinde ve Ak Parti Genel Merkezinde ters tepki. Operasyonlara rağmen Demir’e olan ilgi ve güven daha da arttı. Demir ünlü düşünür Sezai Karakoç’un sözüne işaret ederek, “Fazileti esas almayan arayışlar hüsranla sonuçlanır” dedi.

“SİYASETİ PAZARLIK DEĞİL AHLAK BELİRLER”

Ak Parti İslahiye Belediye Başkan Aday Adayı Ökkeş Demir,  İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevi sırasında Gaziantep geneline olduğu gibi İslahiye ilçesinde de başarılı projelere imza attı. Gençlere yönelik projeleriyle toplumsal anlamda önemli işlerin altına imzasını atan Demir, Gaziantep Üniversitesi’nde Kentleşme ve Toplumsal Entegrasyon üzerine master yaptı. Bahçeşehir Üniversitesinde ise Hükümet ve Liderlik Okulu mezunu olan Ökkeş Demir, “Siyaseti pazarlık değil ahlak belirler. Ben Gaziantep genelinde olduğu gibi doğduğum ve büyüdüğüm İslahiye ilçesinde başarılı projelere imza atmak istiyorum. Bu nedenle yola çıktım. Aday olurum veya olmam önemli değil benim için önemli olan toplum olarak bir adım daha öteye gidebilmemiz ve toplumumuza iyi projelerle temas edebilmemizdir” dedi.

İSLAHİYE İLÇESİNE NELER YAPILDI?

Yerleşik 70 bin nüfusa sahip olan İslahiye ilçesine İl Gençlik ve Spor İl Müdürüyken 500 kişilik spor salonu, yılda 20 bin kişinin faydalanacağı Gençlik Merkezi projesine imza atan Ökkeş Demir, Gaziantep Üniversitesi’nde görev yaparken İslahiye ilçesine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin kurulumunda öncülük etti. Demir, İslahiye ilçesinde yaşayan gençlerin faydalanabileceği Gençlik Merkezi projesiyle de ilçe genelinde büyük taktir topladı. Demir, “Hayata geçirilen projeleri kendi bütçemizden değil ama bulunduğumuz konum itibariyle devletimizin bütçelerinden hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor ve yaşayacağız. İslahiye ilçesinde Belediye Başkan aday adaylığımı açıkladıktan sonra ilçe genelinde Ökkeş Demir ismi hep ön planda oldu. Bana yönelik bugüne kadar ortaya konan siyasi operasyonlara rağmen ilçemizin güzel insanları ben ve aileme olan güvenleri sayesinde bugün başımız dik bir şekilde geziyor ve insanlarımızın dertleriyle dertleniyoruz” şeklinde konuştu.

“İSLAHİYE’DE KENTLENŞME VE TARIMSAL ENDÜSTRİLEŞMEYE İHTİYACI VAR”

Ak Parti İslahiye Belediye Başkan aday adayı Ökkeş Demir, “İslahiye ilçemizde bir kentleşme sorunu var. Bu sorunu görüyoruz ve bu yönde de ciddi projelerle aday gösterilmemiz halinde kamuoyuna açıklamalarımız olacak. Diğer yandan ise güzel ilçemizde tarımsal endüstrileşme yönünde eksiklikleri var. Biz bu konuda ilçemiz genelinde gerekli çalışmaları yaparak tarımsal endüstrileşme yönünde ciddi adımların atılmasını sağlayacağız. Bunların dışında ise ilçemiz genelinde vatandaşlarımızın talepleri ve onlardan gelecek talepler doğrultusunda projelerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
19.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin