“SLOGANLA OLMAZ”

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekti
“SLOGANLA OLMAZ”

Gençlerin uyuşturucudan uzak tutulabilmesi için kent genelinde atılan adımları doğru bulan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Uyuşturucuyla mücadele kent genelinde tüm kişi ve kurumlarla birlikte sürdürülüyor. Kentimizde bugün itibariyle 610 bin genç öğrenci var. Bu gençlerimizin uyuşturucu batağına düşmemesi için slogan değil projeler üretmeliyiz” dedi.

“GENÇLİK MERKEZLERİNDE 35 BİN GENÇ FAALİYET GÖSTERİYOR”

Gençlerin enerjilerini doğru noktada kullanabilmesi için sportif faaliyetlerin yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinliklerin de artırılması gerektiğine vurgu yapan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Gençlik Merkezlerinde 35 bin gencimiz dile getirdiğim etkinliklere katılıyor. Diğer yandan ise 118 bin lisanslı sporcumuz var. Bizler bu geçlerimizi sadece sportif faaliyetlerde değil Gençlik Merkezlerimizde kültürel ve sanatsal faaliyetlere de dahil ediyoruz” dedi. Demir açıklamasında, “Uyuşturucuyla mücadele sadece sloganla olmaz. Mücadele kapsamında gençlerin faaliyet gösterebileceği ve enerjilerini doğru anlamda kullanabilecekleri projelerin geliştirilmesi gerekiyor. Tabi sportif faaliyetler tek başına uyuşturucuyla mücadelede yeterli değildir. Sportif faaliyetlerin dışında kültürel ve sanatsal etkinliklerde gençlerimizin geleceğe dönük hayal güçlerinin artmasında oldukça önemli bir yer tutuyor” diye konuştu.

“GENÇLERİN OKULDA GEÇİRDİĞİ ZAMAN SADECE EĞİTİMLERİ İÇİN”

Gençlerin okulda geçirdikleri zamanın sadece eğitim alanında olduğuna dikkat çeken Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Çocuklarımızın dışarıda geçirecekleri vakitler ise doğru alanlarda olmalı. Gençlerimizin enerjilerini doğru alanlarda kullanabilmeleri için Gençlik Merkezlerine benzer projelerin bir an önce yaşama geçirilmesi gerekiyor. Mesela müdürlük olarak Hacıbaba Mahallesi’nde başlattığımız bir projede 35’e yakın gencimiz bugün Gençlik Merkezlerimizde faaliyetlere ara vermeden katılıyor. Bu gençlerimiz ayrıca mahallelerinde doğru olanı çevrelerinde yer alan diğer gençlere anlatıyorlar. Yani işin özü uyuşturucuyla mücadelede topyekün mücadele oldukça doğru. Bu mücadelede farklı projeleri gençlerimize sunarak onların geleceğe dönük hayal güçlerini kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın yani geleceğimizin istek ve taleplerini dinlemeli bu görüş ve düşünceleri harmanlayarak geleceğe dönük önemli adımlar atmalıyız” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin