Soba satışı arttı

Soba satışı arttı

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte vatandaşlarda kışlık odun, kömür ve soba ihtiyaçlarını da karşılıyor. Gaziantep’te geçen yıllara göre bu yıl soba satışları artarken, genellikle uyuyan kovalı sobalar tercih ediliyor. Özellikle doğalgaza gelen fatura bedellerinin devamlı artması yüzünden vatandaşlar tekrar sobaya yönelmeye başladı.

UYUYAN SOBALARA İLGİ BÜYÜK

20 senedir soba satışı yapan Mehmet Kırmızı, şu anda soba satışlarının çok güzel olduğunu açıkladı. Doğal gazın pahalı olmasından dolayı birçok insanın sobayı tercih ettiğini vurgulayan Kırmızı, şöyle konuştu;

“Genelde uyuyan soba dediğimiz kovalı sobalar daha çok satılıyor. Odun sobalarımız da var ancak ısınmak için en çok kömür sobası tercih ediliyor. Kovalı sobaların en önemli özelliği sobayı istediğiniz zaman uyutup istediğiniz zaman yakabiliyorsunuz. Sobaları genellikle kenar semtlerde oturan vatandaşlarımız alıyor. Geçen yıllara göre kömür sobası satışlarımız bu sene daha hareketli. Gaziantep’te birçok bölgede doğal gaz var ama bu sene sobaya daha çok ilgi var. Çünkü doğal gaza sürekli zam gelirken kömürün ucuz olması nedeniyle soba tercih ediliyor. Odun ve kömürün sıcaklığında bir kış daha geçirmek için hazırlananlar soba, boru, kova gibi ihtiyaçları almaya başladılar. Şehir merkezinde kaloriferli ve doğal gaz kullanan ev sayısının artmasına rağmen özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşların sobaya rağbet gösteriyor.”

HABER//HÜSEYİN DOĞAN

GÜNDEM
Bülent Öner
6.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin