Şoförlere tek tip kıyafet

Şoförlere tek tip kıyafet

Özel Halk Otobüsleri A.Ş. bir ilke imza atarak şoförler için tek tip kıyafet aldı. Kıyafet dağıtım töreni Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç toplantı salonunda yapıldı. Otobüs sürücüleri artık tek tip kıyafet giyecekler.

SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUNLAR

Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü, Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Dündar’ın yanı sıra çok sayıda şoför esnafının katıldığı törende önemli mesajlar verildi. Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım; “Biz bir aileyiz baştan beri yöneticilerimizle arkadaşlarımızla hep konuşuyoruz. Ben her zaman arkadaşlara da söylerim kesinlikle otobüs şoförleri sahipleri bizim bir nevi personelimiz sayılır. Öte yandan düzeni sağlamak buradaki olumsuzlukları gidermek adına tabi ki denetim bizde. Bu işin kötü adamı bizleriz bizim zabıta teşkilatımız ama kimse keyfine bu işi yapmıyor. İnşallah siz arkadaşlarla konuşurken şunu söyledik inşallah otokontrol sağlarsınız hem kendi içinizde rahatlarsınız hem de biz rahatlarız. Huzurlu bir yer varken yani biz boşu boşuna gidip te bir kıyafet için bir sakal için bir aracın kirliliği için bir kaporta için artık bu cezalardan artık kurtulmak istiyoruz. Sizde istiyorsunuz. Bunu arkadaşlar deklere etti tamam dedik kendi içinizde inşallah bunu başarırsınız hem bizi rahatlatırsınız hem kendinizi rahatlatırsınız inşallah çok iyi olacak. Arkadaşların aklında çok güzel şeyler var eğer başarabilirlerse örnek bir şehir ortaya çıkacak” dedi.

“HEP BİRLİKTE GAZİANTEP’E HİZMET EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Zabıta daire başkanımız gerekli biz vatandaşa hizmet etmek üzere çalışan birimlerimiz. Hep beraber vatandaşa olması gereken ve layık olduğu kaliteli hizmeti verebilmek için kıyafette en önemli unsurlardan bir tanesi. Bugün yeni yönetimin böyle bir düzen tertip getirmesi bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Her aşamada biz vatandaşa layık olduğu gibi hizmet etmek zorundayız. Onun mavi sarı belediye otobüsü gibi ayrımı hiç önemli değil hepimiz kamu hizmeti görüyoruz. Mutlaka vatandaşa olması gereken bütün beklenen kurallar çerçevesinde hizmeti doğru yapmamız lazım. Bazen fedakârlıklarımda bizim vatandaş bizim için kutsal yaptığımız hizmet süreklilik isteyen bir hizmet kaliteyi artırarak devam etmemiz lazım vatandaşların buna layık olduğunu düşünüyorum yaptığımız iş kolay değil şoförlük hizmeti çok zor meşakatli sizleri çok iyi anlıyorum ama vatandaşlara bizim bu hizmeti yaraşır bir şekilde yapmamız lazım sizde sahada elimiz ayağımız gözümüzsünüz.”

AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin