SOF’UN EZANI SUSTU!

SOF’UN EZANI SUSTU!

Şahinbey ilçesinin bazı köylerine bağlı mezraların merkezi ezan sistemi Sof Dağı’nda bulunan vericide yaşanan arıza nedeniyle 25 gün önce sustu.

Çok sayıda mezrada bulunan merkezi ezan sisteminin elektrik borcundan mı yoksa bir arızadan mı dolayı sustuğu konusunda net açıklama yapılmadı. Yaşanan bu durum karşısında ve ezanın okunmaması karşısında vatandaşlar isyan etti.

MÜFTÜLÜĞE BAĞLI VERİCİDE SORUN YAŞANIYOR

İlçeye bağlı çok sayıda köy mezrası merkezi sisteme bağlı ezan sayesinde dini ibadetlerini yerine getiriyordu. 25 gün önceye kadar merkezi sistem vericisinin elektriği Enerji-Sa tarafından borcundan dolayı kesildiği iddia edildi. O günden bu yana mezralarda yaşayan vatandaşlar ezan sesinden mahrum kaldı. Şahinbey ilçesinin Cevizli Mahallesi mezrasında yaşayan ve evinde merkezi ezan sistemi bulunan Doğan Yalçın adlı vatandaş, “Günledir ezan sesine hasret kaldık. Böyle bir süreçte ezan sesinden mahrum kalmaktan dolayı anlatılması zor duygular yaşadık” diye konuştu.

“NAMAZ SAATİNİ CEP TELEFONLARINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Sof Bölgesi’nde yaşayan binlerce vatandaş namaz saatlerini akıllı cep telefonlarından takip etmeye çalışıyor. Vatandaşlar akıllı cep telefonu bulunmayanların ise namaz saatlerini kaçırdıklarına dikkat çekiyorlar. Bölgede yaşayan Doğan Yalçın adlı vatandaş, “Namaz saatlerini kaçırmak istemiyoruz. Bu nedenle bölgede merkezi ezan sisteminin acil olarak yeniden devreye sokulmasını talep ediyoruz. Cebinde akıllı telefonu olmayan vatandaşlarımızın namaz saatini kaçırdıklarına şahit oluyoruz. Bizler bölgede yaşayan vatandaşlar olarak ezanımızın kısa sürede camilerimiz ve mescitlerimizden duyulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin