Soğan dolarla, patates avroyla yarışıyor

Soğan dolarla, patates avroyla yarışıyor

Bayram öncesi ardı ardına gelen zamlar mutfağa kadar ulaştı. Soğan, fiyatıyla da göz yaşartıp 5 liraya ulaşırken, patates 6 lirayı buldu.

Zam furyası  tüm hızıyla devam ederken, özellikle patates tarihi zirvesine ulaşırken, soğan ulaştığı fiyatla hem göz yaşartıp, hem cep yakıyor.

Hasat mevsimi olmasına rağmen son bir haftada 5 liraya kadar yükselen soğan fiyatları pazara çıkan vatandaşlara adeta şok yaşatıyor.

On gün öncesine kadar market, ve pazar ve manavlarda 1.5 – 2 TL arasından satılan soğanın kilosu 5 liraya çıkarken patates ise 6 liraya ulaştı.

ESNAF DURUMDAN MEMNUN DEĞİL

Fiyatlardan esnaf da şikayetçi. Fiyatlar arttıkça müşterinin azaldığına dikkat çeken esnaf, fiyat artısından vatandaşın kendilerini sorumlu tuttuğunu belirtiyor ve “Zaten sürüm olsun diye çok az bir kar ile satıyorduk, şimdi o da ortadan kalktı. Daha az kar ile daha az ürün satıyoruz” diye şikayette bulundular.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
20.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin