Sola dönüş yasakları ödül getirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ulaşım ana planı kapsamında yaptığı...
Sola dönüş yasakları ödül getirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ulaşım ana planı kapsamında yaptığı “Kent Merkezi Kavşak Verimliliği Artışı” projesi, “2017 Verimlilik Proje Ödülleri”nde ödül almaya hak kazandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kent merkezinde başlattığı ‘sola dönüş yasakları’ Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Müdürlüğü tarafından ödüle layık görüldü.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün her yıl kamu kurumları ile her ölçekten işletmelerin rekabet gücünü arttırma veya kendi bünyesindeki çalışmalarının verimlilik artışlarını desteklemek için düzenlediği “Verimlilik Proje Ödülleri”nde ödül almaya hak kazananlardan birisi de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi oldu.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın “Kent Merkezi Kavşak Verimliliği Artışı Projesi” bağımsız değerlendiriciler tarafından yapılan ön değerlendirme ve yerinde inceleme aşamalarından geçerek ödül alan projeler arasında yer aldı.

GECİKME SÜRELERİNDE ORTALAMA YÜZDE 49 İYİLEŞME SAĞLAN

Büyükşepir Belediyesi, 8 Mayıs 2017 günü Ankara’da düzenlenecek ödül töreninde ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla ödülünü alacak.

Ulaşım ana planı kapsamında kent merkezindeki kavşaklarda uygulanan “Sola Dönüş Yasağı Uygulamaları” neticesinde gecikme sürelerinde ortalama yüzde 49 iyileşme sağlanmış, kavşak hizmet seviyesinde ve emisyon salınım değerlerinde iyileşmeler görülmüştü. Bu çalışma sayesinde yıllık yakıt tüketimi kazancı, yıllık zaman kazancı ve emisyon tüketimi kazancı sağlandığı tespit edildi. Bu uygulama Büyükşehir Belediyesine  “Verimlilik” ödülü getirdi. 

GÜNDEM
Haber Merkezi
3.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin