SON 12 GÜN!

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi atmosfer ısınıyor. Adaylar seçime 12 gün kalasıya köy ve mahallerde seçim çalışmalarını soluksuz bir şekilde sürdürüyorlar
SON 12 GÜN!

Yerel seçimlere sayılı günler kalasıya Gaziantep’te belediye başkan adayları kıyasıya seçim mücadelesi veriyorlar. Belediye başkan adaylarının yanı sıra kent genelinde seçim yarışına giren 5 binin üzerinde muhtar adayı da çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyorlar. Diğer yandan ise seçim yasaklarının 21 Mart’ta başlayacağı açıklandı.

BÜYÜKŞEHİR’DE YARIŞ KIYASIYA DEVAM EDİYOR

31 Mart yerel seçimlerinde en büyük yarış Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı noktasında yarışan Celal Doğan, Fatma Şahin ile Ejder Demir seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürürken, adaylar STK’ların yanı sıra köy ve mahallelerde etkin bir şekilde çalışıyorlar. Seçim sayılı günler kala adayların performanslarında ise yaşanan düşüş gözlerden kaçmıyor.

İLÇELERDE DE ADAYLARIN YARIŞI KIYASIYA SÜRÜYOR

Gaziantep’te 9 ilçede ise belediye başkanlığı için yarışan adayların çalışmaları aralıksız bir şekilde sürerken Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ilçelerin önemli rol oynaması bekleniliyor. Merkez Şahinbey ile Şehitkamil’in dışında taşra ilçeler İslahiye ve Nizip ilçelerinde siyasi partilerin alacağı oylar Büyükşehir Belediye Başkan adayı noktasında önemli bir rol oynayacak.

SEÇİM YASAKLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE HANGİ ALANLARI KAPSAYACAK

21 Mart Perşembe: Seçim propagandası ve yasaklarının başlangıcı.
24 Mart Pazar: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.
29 Mart Cuma: İl ve ilçe merkezi dışında kalan köy, mahalle ve beldelerde ilçe seçim kurullarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.
30 Mart Cumartesi: Seçim propagandasının sonu.
31 Mart Pazar: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 24.00'te sona erecek.

GÜNDEM
Bülent Öner
19.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin