“SONUCU ÇARPITIYORLAR”

Pazar günü gerçekleştirilen referandumda ortaya çıkan sonucu parti oylarına bağlanmasının...
“SONUCU ÇARPITIYORLAR”

Pazar günü gerçekleştirilen referandumda ortaya çıkan sonucu parti oylarına bağlanmasının yanlış olduğuna dikkat çeken Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, “Ak Parti’nin milletvekili veya yerel seçimlerde aldığı oy oranına bakarak, 16 Nisan referandum sonuçlarını değerlendirmek hayır cephesinin provokasyonudur” diye konuştu.

“HALK OYLAMALARINDASEÇMENLER PARTİYE OY VERMEZLER”

Dünyanın neresinde olursa olsun referandumlarda insanların partilere oy vermediğini dile getiren Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, hayır cephesinin Pazar gününden itibaren iller bazında ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda provokasyona başladığına dikkat çekti. Normal seçimlerle halk oylamalarının birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirten Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, “Hayır cephesinin ülke genelinde ortaya çıkan oylama sonuçlarına göre özellikle iller bazında şu oy alındı, bu oy alındı şeklinde provokasyona açık söylemlerini duyuyoruz. Bunlar hangi seçimin nasıl ve ne şekilde olduğunu çok iyi biliyorlar ama referandum sonucunu kabul etmek istemiyorlar. Milletimiz halk oylamasında sanığa gitti ve geleceğine sahip çıktı” diye konuştu.

“ARTIK ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

16 Nisan’da tamamlanan halk oylamasında ortaya çıkan sonuç itibariyle Türkiye’nin artık önüne bakacağını anlatan Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, “Referandum tamamlandı. Şimdi ülke olarak geleceğimize bakmalıyız. Sandığa giderek tercihini kullanan tüm vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde daha da gelişmişlik düzeyine ulaşma mücadelesi vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı başkanlık sisteminin hayata geçmesi sürecinde uyum çalışmalarının tamamlanmasını bekleyeceğiz. Ülke olarak ekonomi başta olmak üzere tüm alanlarda istikrarlı adımlar atacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde dünya genelinde her anlamda ilk sıralarda yer alan bir ülke olacağız. Yeni dönemin ülkemize, kentimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
19.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin