“Sonucu ölüm olabilir”

“Sonucu ölüm olabilir”

Elektrikçiler Odası Başkanı Sadık Keş, elektrikçiliğin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini belirterek, korsan elektrikçilere yaptırılan işlerin ölümle bile sonuçlanabileceğini açıkladı.

Gaziantep Elektrikçiler Odası’nın 1966 yılında kurulduğunu açıklayan Oda Başkanı Sadık Keş, 980 üyeleri olmasına rağmen sadece 350 kişinin aktif olarak elektrikçilik yaptığını söyledi. Kentimizde inşaat yoğunluğu bulunduğunu ifade eden Keş, buna rağmen eleman yetersizliğinden yakındı.

Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Sadık Keş, elektrikçilere bir darbenin de korsan elektrikçiler tarafından geldiğini belirterek, korsan elektrikçilerin can güvenli olmadan çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekti. Korsan elektrikçiler yüzünden esnaf olarak büyük sıkıntı yaşadıklarını anlatan Elektrikçiler Odası Başkanı Sadık Keş, “Vatandaşlarımız elektrik işlerinde güvenilir ve kesinlikle belgesi olan elektrikçileri tercih etsinler. Aksi takdirde bunun sonucu ölümle bitebilir. Bunun birçok örneğini de yaşamaktayız” diye konuştu.

“KORSANLARLA MÜCADELEYE BAŞLADIK”

Oda olarak korsan elektrikçilere karşı mücadele verdiklerini ve kayıt altına almaya çalıştıklarını dile getiren Keş, “Korsan olarak çalışan elektrikçiler için oda olarak seferber olmuş durumdayız. Bu gibi el altından çalışan kişileri odamıza kaydetmeye çalışıyoruz. Bu yönde göreve geldiğimiz günden bu yana büyük bir çalışma içerisindeyiz. Sıkıntının çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Tedaş’ın borcundan ötürü kesmiş olduğu elektrikler hususunda bilgilerde veren Sadık Keş, “Borcundan dolayı mühürlenerek kapatılan elektrik saatlerini vatandaşlarımız kendileri kesinlikle açmaya çalışmasınlar. Aksi takdirde 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalabilirler. Bu konuda vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor” diye konuştu

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin