SORUMLULAR HESAP VERMELİ!

SORUMLULAR HESAP VERMELİ!

7 yıldır bir türlü tamamlanamayan Akkent Cami inşaatında inanılmaz bir facia yaşandı. Edacan İnşaat tarafından yaptırılacak olan cami yıllardır tamamlanamıyor. Adı Fetullahçı Terör Örgütüyle bir dönem anılan Edacan İnşaat’ın tamamlanamayan Akkent Cami Projesi faciaya ev sahipliği yaptı. Alanı inceleyen İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan, ahşap iskelelerin çökmesi sonucu göçük altında kaldı.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından temeli atılan ve Edacan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim Ener tarafından yaptırılması düşünülen ama bugüne kadar tamamlanamayan Akkent Cami inşaatı genç bir mühendis için ölüm ve kalım alanı oldu. 7 yıldır tamamlanamayan cami inşaatına incelemelerde bulunmak üzere giren İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan tonlarca ağırlıktaki tahta iskelenin çökmesi sonucunda altında kalmıştı.

EKİPLERİ ARAMALARINI ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Genç mühendisin kurtarılmasına yönelik arama ve tarama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Vali Davut Gül, enkaz altında kalan mühendis Korkut Küçükcan'ın ölçü almak için gittiği inşaatta enkazın altında kaldığını vurgulayarak, “İçeride dün çeşitli teknik personellerden görüş alınıyor. Bir tanesi şu an içeride olan kardeşimiz. Ölçü almaya geldiği söyleniyor. Tabi bunu net olarak teyit edemedik. O arada da iskele çökmüş. Bütün ekiplerimiz kurtarmak için elinden geleni yapıyor” dedi.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL, “ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Gaziantep Valisi Davut Gül, iskelesi çöken cami inşaatında inceleme yaptı. Arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Gül, “8-10 metre kalınlığında enkaz var. 2 dakikaya da ulaşabiliriz, daha uzun zaman da alabilir" dedi. Gaziantep’in Akkent Mahallesi’nde önceki gün saat 15.00'te bir cami inşaatındaki ahşap iskelenin çökmesi sonucu 1 kişi enkaz altında kaldı. Enkaz altında kalan mühendisin kurtarılması için çalışmalar sürerken, Gaziantep Valisi Davut Gül arama çalışmalarının sürdüğü bölgeyi ziyaret etti. Yürütülen arama kurtarma çalışmalarını inceleyen Vali Gül, enkaz altındaki mühendisin sağ kurtarılması için çok hassas davranıldığını ifade ederek, arama kurtarma ekiplerinin son teknoloji ile titiz bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin