‘Sorunlar artarak sürüyor’

‘Sorunlar artarak sürüyor’

Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, Gaziantep’te eğitim öğretim yılının geçen yıllarda kalan sorunlarla daha da arttığına dikkat çekerek, en önemli sorunların başında gelen öğretmen açığı konusunda hiçbir gelişme yaşanmadığını söyledi.

Gaziantep’in yeni eğitim yılına geçen senelerden kalan ve bu yıl daha da çok artan sorunlarıyla gireceğini iddia eden Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, kayıt sürecinde ortaöğretim ve özellikle de liselere kayıt yaptıramayan öğrenciler olduğunu söyledi. Bu durumun eğitim alt yapısının sadece bina ve dersliklerle olmayacağının görüldüğünü ifade eden Ersönmez, öğretmen açığının hala devam ettiğini vurguladı.

“EĞİTİM SORUNLARINA TEDBİR ALINMADI”

Eğitim Sen Şube Başkanı Ersönmez, Ak Parti hükümetinin ve yerel yürütme organlarının eğitim sorunlarıyla ilgili çalışma yürütmediklerini de ileri süren Ali Ersönmez şöyle konuştu:
“Okullarımızdaki eğitim alt yapısı ile ilgili sorunlar henüz çözülemedi ama bununla birlikte en önemli şey Gaziantep’teki öğretmen açığı konusunda hiçbir gelişme yaşanmamıştır. Öğretmenlerin sorununun yanında laboratuar sıkıntısı konusunda tedbir alınmadı. Eğitim öğretimde barış ve huzur olmadan başarı beklenemez. O nedenle adaletli ve eşit bir idare yönetimi olmalıdır.” 

GÜNDEM
Bülent Öner
3.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin