SORUNSUZ DAĞITIM

Gaziantep genelinde yoksul ailelere yaklaşık 130 bin ton civarında kömür dağıtımı gerçekleştirildi
SORUNSUZ DAĞITIM

Gaziantep’te Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından yoksul ailelere toplamda 130 bin ton kömür yardımında bulunuldu. Sadece Şahinbey ilçesinde 50 bin yoksul aileye kömür yardımı ulaştırıldı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı yöneticileri dağıtımın hızlı ve düzenli bir şekilde gerçekleştirildiğini belirttiler.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Gaziantep merkez ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından her yıl dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen kömür yardımı dağıtımı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Yaklaşık bir ay öncesinden itibariyle başlayan kömür yardımları ile merkez ve merkeze bağlı köylere toplamda 130 bin ton olarak tahsis edildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililer, her yıl olduğu gibi bu yılda kış soğukları düşmeden kömürlerin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığını söylediler. Yetkililer dağıtıma ilişkin şu açıklamalarda bulundular;
“Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı olarak bir süre önce kömür dağıtımına başlamıştık. Merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerimize toplamda 130 bin ton kömür dağıtımının gerçekleştiğini tahmin ediyoruz. Dosya başvurusu olmayan ve gerekli şartları taşıyan vatandaşlarımızın başvuru yapmaları gerekiyor Vakıf olarak tüm personelimiz ile en iyi şekilde vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
7.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin