“Sosyal yardımlar artırılmalı”

Deva Partisi Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Emre;
“Sosyal yardımlar artırılmalı”

DEVA Partisi Gaziantep İl Sosyal Politikalar Başkanı Abdurrahman Emre, Ramazan ayı nedeniyle yerel yönetimlerin ihtiyaç sahiplerine yönelik doğru ve etkin yardım politikalarını hayata geçirmesi gerektiğini anlattı. Emre açıklamasında, “Ekonomik kriz derinleştikçe ihtiyaç sahiplerinin sayısı da artıyor. Sosyal yardımlar artırılmalı ve temel ihtiyaç ürünlerine yoğunlaşma olmalıdır” diye konuştu.

“GIDA PAKETLERİ DOĞRU DAĞITILMIYOR”

Sahada yaptıkları çalışmalarda yerel yönetimlerin gıda kolilerinin etkin ve doğru dağıtılmadığını gördüklerini dile getiren DEVA Partisi Gaziantep İl Sosyal Politikalar Başkanı Abdurrahman Emre açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Bazı derneklere ve sivil toplum örgütlerine ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bırakılan kolilerin eş ve dostlara bırakıldığını maalesef duymaktayız. Umarım duyduklarımız yanlıştır.”

EMRE EKMEK KUPONUNA VURGU YAPTI

Gaziantep’te insanların artık 1 TL’lik ekmek kuponuna bile ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Emre yoksulluğun korkunç boyutlara ulaştığını ekmek kuyruklarından gördüklerini söyledi.
“Sosyal yardımların vatandaşlarımıza bir lütuf gibi sunulmasından rahatsız oluyoruz” şeklinde konuşan DEVA Partisi Gaziantep İl Sosyal Politikalar Başkanı Abdurrahman Emre açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;
“Bu ülkede çalışan veya çalışamayan bu ülkenin kimliğini taşıyan ihtiyaç sahibi herkes sosyal yardım alma hakkına sahiptir. Sosyal yardımlar hükümet değil devlet politikasıdır. Kimse sosyal yardımlar üzerinden vatandaşlarımıza bir lütufta bulunmuyor.”

“YARDIMLAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK”

DEVA Partisi olarak farklı kurumlar tarafından gerçekleştirilen ayni ve nakdi yardımları tek çatı altında toplayacaklarını yoksul vatandaşlara aile bazlı "Asgari Gelir Desteği" sağlayacaklarını ifade eden Emre, “Yoksul ailelerde yeni doğan bebeklere 1 yıl boyunca; süt ve bebek maması olmak üzere gıda desteği sağlayacağız. Çocukların eğitim ve sağlık harcamaları için verilen sosyal yardımları arttıracağız. Korunmaya ve gözetime muhtaç tüm çocuklarla ilgili veri tabanı oluşturacağız. Gençler ve yaşlıların bir arada bulunduğu çocuk koruma ve yaşlı bakım merkezleri oluşturacağız.” Diyerek sözlerini tamamladı.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
19.04.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin