Spor Şehri Gaziantep’e tam destek

Spor Şehri Gaziantep’e tam destek

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Spor Şehri Gaziantep” projesi kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spor kulüpleri için temin edilen malzeme dağıtım törenine katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Gül, Gaziantep’in “Spor Şehri” olmak gibi bir iddiasının bulunduğunu söyleyerek toplumun tüm kesiminden destek istedi.

Spor şehri olma yolunda tüm branşlarda, profesyoneliyle, amatörüyle okullarda var olunması gerektiğinin altını çizen Gül, “ Amatör spor kulüplerindeki en önemli sorunun malzeme olduğunu biliyoruz. Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde bu sorun ortadan kalkmış oldu. Bundan sonra amatör ruhuna uygun olarak çocuklarımızın, gençlerimizin daha çok spor yapmasını sağlamalıyız. Bunu yapabiliriz” dedi.
Fiziki altyapıyla ilgili olarak 6 ay içerisinde  ciddi  gelişmelerin olacağını aktaran Gül, “Bu şehirde ilk defa aynı anda 13 tane havuz yapılıyor. Karkamış’tan Araban’a kadar Cumhuriyet tarihinde yapılan havuz sayısının iki katı havuz yapılıyor. Toplamda 55 tane tesis şehre kazandırılıyor.  Bir yandan da spora erişim kolaylaşmış oluyor” diye konuştu.  
Futboldan, basketbola,  çim hokeyinden engellilere kadar tüm takım ve branşlarda Gaziantep’te bir başarı görüldüğünü vurgulayan Gül, bu başarının sürdürülmesi gerektiğine değindi.

100. yılda 100 bin hedefi

100. yılın hazırlıklarına başladığını da sözlerine ekleyen Gül, “100. yıl her ne kadar 2021 yılında da olsa bu kurtuluşun bir başlangıcı ve devam eden bir işgal süreci var. Biz bu süreci şehir olarak yaşatmak istiyoruz.  Bu yüzden yaklaşan 25 Aralık’ta bunun startını vereceğiz. Bunu 100 bin kişiyle başlatmak istiyoruz. Bu hem spor şehri Gaziantep’in hem de kurtuluşun bir başlangıcı olmuş olacak. Toplumun tüm kesimleri ile buna sahip çıkmamız bu etkinliğe katılmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Spor Şehri Gaziantep olma yolunda, sporuyla, gençleriyle, insanıyla yükselen Gaziantep hedefine hızla ilerlediklerini belirterek ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Gençlik ve sporla ilgili yapılan çalışmaların son dönemde çok büyük bir ivme kazandığını ifade eden Şahin, özellikle Vali Davut Gül’ün gelişiyle birlikte Spor Şehri Gaziantep hedefiyle gerek altyapı gerek malzeme anlamında önemli gelişmelerin yaşandığına işaret etti.

Konuşmalar sonrasında spor kulüplerine temsili malzemeler dağıtıldı.

GÜNDEM
İHA
25.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin