SU BİLE KAÇAK ÇIKTI

SU BİLE KAÇAK ÇIKTI

Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin kaçak elektrik kurullandığına ilişkin tespitin ardından şimdide kooperatifin suyu uzun süre kaçak kullandığı ortaya çıktı. Kaçak kullanılan suya ilişkin GASKİ tarafından tutanak tutulduğu ve kesilen para cezasının yapılandırılarak taksitlendirildiği iddia edildi.

KAÇAK KULLANIM ALIŞKANLIK HALİNE GELMİŞ!

Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesinde kaçak elektrik kullanımın ardından, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürülüğü ekipleri sitede kaçak su kullanıldığını tespit etti. Kaçak su kullanımına ilişkin olarak haklarında işlemyapılan Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi daha sonra kesilen para cezasını yapılandırmaya giderek taksitlendirdi. Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Hasan Güzel, daha önce kaçak elektrik kullanımına ilişkin iddialara henüz cevap verememişken başkanın şimdide kaçak su kullandığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

ODA KAYDI YOK AMA KOOPERATİF BAŞKANI

Gaziantep Sayacılar Odası sicil kaydı bulunmamasına rağmen halen Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi başkanlığını sürdüren Hasan Güzel, hakkında ki tüm iddialara rağmen sessizliğini muhafaza ederken, yapı kooperatifi Nisan ayında olağan genel kurul hazırlığı yapıyor. Genel Kurul gündeminde Gaziantep Saraciye ve Sayacılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hasan Güzel’in özel istediği doğrultusunda hazırlanan gündem maddesi oylanacak. Güzel, site alanıyla ilgili olarak kamulaştırma yetkisi isteyecek.Güzel’in site alanında kamulaştırma yapılmadan kura çekimine izin verdiği iddia edilmişti.

2011 YILINDAN BU YANA TUHAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

2011 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen genel kurulda kooperatifi sıfır borçla devraldığını belirten Hasan Güzel, daha sonra 192 bin lira borç olduğunu ifade ederek eski yönetim üzerinde baskı kurarak bu parayı tahsil etti. Ardından 858 bin liralık bir açık daha olduğunu ifade ederek olaya farklı bir boyut kattı. Müteahhit Ekrem Tarhan ile sözleşme fesih edildiği için kooperatifi yeniden ihaleye çıkaran eski başkan Mehmet Sarıbal ve yönetimi, Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Gaziantep merkezli MB Holding ile 286 metrekarelik 75’lik işyerlerinin yapımı için el sıkıştı. Bu süreçte, kooperatifte yönetim değişikliğine gidildi ve Hasan Güzel başkanlık koltuğuna oturdu. Ancak bir süre sonra, inşaata başlayan MB’ye hak edişini ödemesi gerekirken, sıfır borçla devraldığı kooperatifin borçlarını ileri sürerek 900 bin lira para aldı. Başkan Güzel, ihale verdiği şirketten borç para alan başkan olarak adeta kooperatif tarihine geçti. 

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin