SU İNDİRİMİNE 4. RET

CHP’NİN % 30 ucuzlatma teklifi yine kabul edilmedi
SU İNDİRİMİNE 4. RET

GASKİ Genel Müdürlüğünün Kasım ayı olağan meclis toplantısında CHP’li üyeler suyun ucuzlatılmasına dair yine teklif götürdü.

Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında yurdun her yerinde tüm firmaların kendilerinden fedakarlık yaparak vatandaşın daha az etkilenmesi babında indirim yapmaları büyük oranda etkileyici faktör oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuyla ilgili verdiği starttan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sanayi ve ticaret odaları ile birçok sivil toplum örgütüyle bir araya gelerek en az yüzde on indirim kampanyası başlatmıştı.

İNDİRİM YAPIN DEDİ KENDİSİ YAPMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ise bu alanda vatandaşın faydalanması için suda indirim yapılması teklifini meclis gündemine taşıdılar.

Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamına dahil edilmesi amacıyla CHP’li meclis üyeleri, GASKİ Meclisinin 29 Kasım 2018 günlü olağan toplantısında suda indirim yapılması için 4. Ancak CHP’li üyelerin 4. kez verdikleri önerge de AK Partili üyelerin çoğunluğuyla kabul edilmedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in herkesi indirim yapmaya çağırıp kendisinin suda indirim yapılması yönünde gereken adımları atmaması ve bu konuda verilen önergeleri değerlendirmemesi ise çelişki olarak nitelendiriliyor.

KONUYU GÜNDEME DAHA ÖNCE GETİRMİŞTİK

Hakimiyet Gazetesi olarak konuyu gündeme daha önce iki kez getirmiş ve CHP’li üyeleri verdikleri önergeyi takip etmedikleri için ağır bir dille eleştirmiştik.

Ancak dün dördüncüsü de verilen su indirimi önergesi her seferinde GASKİ Meclisinde görüşülecek denmesine rağmen GASKİ Meclisinde de reddedildi.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin