“Su israfından kaçının”

“Su israfından kaçının”

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri (GASKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların su israfından kaçınmalarını istedi. Bir damla suyun bile oldukça önemli olduğunun altı çizilen açıklamada suyun önemine dikkat çekildi.

“SU SORUNU YOK DEMEYİN”

Medeni ülkelerde vatandaşların su israfından kaçındıklarını açıklayan yetkililer, abonelerin nasıl olsa parasını ödüyorum diyerek boş yere su sarfiyatına gitmemeleri konusunda uyardılar. GASKİ yetkilileri açıklamada, “Gaziantep’in su sorunu yok. Fakat sorun yok diye suyu gelişi güzel harcamamalıyız. Havaların ısınmasıyla birlikte su kullanımında yaşanacak artış karşısında sorunumuz yok. Bizler vatandaşlarımızdan suyu boş yere kullanmamalarını istiyoruz. Zira su enerjiyle elde edilemeyecek kadar önemli” şeklinde açıklama yaptılar.

“BOŞ YERE SU AKMASIN”

GASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri musluktan boşa akan bir damla suyun telafisinin olmayacağının altını çizerek, “Musluktan suyu kullandıktan sonra vatandaşlarımızın muslukları sıkıca kapatmalarını istiyoruz. Diğer taraftan medeni ülkelerde kapı önlerinde halı ve araba yıkama gibi bir durum söz konusu değil. Bu alışkanlıklarımızı da bir tarafa bırakmak zorundayız. Zira kapı önünde yapılan yıkamalarda daha fazla su harcanıyor. Bu duruma çözüm bulmak zorundayız. Boş yere akıtılan bir damla suya bile gelecekte ihtiyacımız olabilir” diye açıklama yaptılar.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
6.07.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin