“ŞÜPHE HAYAT KURTARIR”

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü kentte olası asayiş ve terör olaylarına karşı vatandaşları yapmaları gerekenler konusunda uyarıyor.
“ŞÜPHE HAYAT KURTARIR”

Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde vatandaşlara olası olaylarda ne yapması gerektiğini anlatıyorlar.

Korutürk Caddesi’nde son anda vatandaşın ihbarı ile imha edilen bombanın ardından Gaziantep polisi harekete geçti. “Şüphe Hayat Kurtarır” sloganıyla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü görevlileri kent genelinde vatandaşlara olası asayiş ve terör eylemleri karşısında yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak anlattılar.

VATANDAŞLAR OLAYLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında vatandaşlara olası olaylar karşısında yapmaları gerekenler uygulamalı olarak anlatılıyor. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına her gün binlerce ihbar geliyor. İhbarlara anında yanıt veren polis ekipleri kısa sürede ihbara konu olaya müdahale ediyor. Gaziantep’te son yıllarda vatandaşlar gördükleri olumsuzluklar karşısında duyarsız kalmıyor. Polise bildirilen ihbarların önemli bölümü gerçek çıkarken, yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında gerekli önlemler alınmış oluyor.

ŞÜPHE GÖRÜLEN HER ŞEYİ 155’E BİLDİRİN

Konuya ilişkin olarak Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden şu açıklama yapıldı;
“İl Emniyet Müdürlüğümüzce uygulamaya konulan Şüphe Hayat Kurtarır Projesi kapsamında, vatandaşlarımızı yaşanabilecek Terör ve Asayiş olayları ve şüpheli görülen her durumda alınması gereken tedbirler konusunda TDP ekiplerimizce bilgilendirme yapılmıştır. Şüphe Hayat Kurtarır projesi kapsamında TDP ekiplerimiz, terör ve asayiş konularında yaşanabilecek her türlü müessif olayların önceden önüne geçilebilmesi amacıyla Belediyelerimizde görevli park ve bahçe görevlileri ile temizlik görevlilerine şüpheli şahıslar ve şüpheli paket ve eşyalar konusunda alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme çalışması yapmış ve konuya ilişkin broşür dağıtmıştır.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
20.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin