Suriyeli sığınmacılar özel Arapça haber kanalı

Suriyeli sığınmacılar özel Arapça haber kanalı

Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda Türkiye-Suriyeli Gazeteciler Komisyonu Başkanı Arif Kurt, Genel Koordinatörlüğü görevini sürdürdüğü Mega Tv bünyesinde Suriyeli sığınmacıların güncel gelişmelerden uzak kalmaması için Arapça haber sitesi kurdu. Site kısa sürede milyonlarca kişiye hitap eder hale geldi.

GAZİANTEP’TE YAŞAYAN SURİYELİ SIĞINMACILAR GELİŞMELERİ BURADAN İZLİYOR

Gaziantep’te yaşayan on binlerce Suriyeli sığınmacı günlük gelişmeleri ana dillerinde www.meganews27.com adlı haber sitesinde görüntülü şekilde talip ediyor. Sitenin Genel Koordinatörü Gazeteci Arif Kurt, “Gaziantep’te yaşayan on binlerce Suriyeli sığınmacının güncel gelişmelerden ve duyurulardan geri kalmamaları ve haberdar olmaları amacıyla bünyemizde Arapça görüntü ve yazılı bir haber sitesi kurduk. Haber sitesi kısa sürede milyonlarca kişiye hitap etmeye başladı. Sadece Gaziantep ve Türkiye’de yaşayan Suriyeliler değil, dünya gelinde milyonlarca kişinin takip etmeye başladığı haber sitemizde Suriyeli özel haber koordinatörleri görev alıyorlar” diye konuştu.

“SIĞINMACI ARAP VATANDAŞLAR BU SİTEDEN MEMNUNLAR”

Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda Türkiye-Suriyeli Gazeteciler Komisyonu Başkanı Arif Kurt, Gaziantep’te yaşayan sığınmacıların bu haber sitesi sayesinde kentte yaşanan gelişmelerden anlık haberdar olduklarını kaydederek, “Mesela kentte elektrik veya su kesintisi yaşanacak. Bu duyurular Türkçe olarak haber sitelerinde yayınlanıyor ama Suriyeli vatandaşlar duyurudan haberdar olamıyor. Biz bu ve benzeri örnekleri göz önüne alarak bu haber sitesini kurduk ve Suriyeli vatandaşlar bu haber sitesinden dolayı oldukça mutlular. Sığınmacılara yönelik hizmet veren çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinden bu memnuniyetleri duyuyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin