Suriyeliler geri dönecek mi?

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Suriye'nin Fırat Kalkanı Harekatı ile terör...
Suriyeliler geri dönecek mi?

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Suriye'nin Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen bölgelerine Gaziantep ve çevresinden yaklaşık 100 bin Suriyelinin gitmesini beklediklerini söyledi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Başbakan Binali Yıldırım'ın Gaziantep’e gelişi öncesi yapılan basın toplantısında, Suriye’deki son durum hakkında bilgi verdi. Gaziantep ve çevresinden 40 binden fazla Suriyelinin ülkelerine dönüş yaptığını belirten Koçer, yaklaşık 100 bin kişinin dönüş yapmasını beklediklerini ifade etti. Koçer, "Fırat Kalkanı operasyonu ile temizlenen bölgelere 100 bin Suriyelinin yerleşmesini bekliyoruz. Bunların çoğu gitti. Dönüşler yavaş yavaş başlıyor artık. Bu bölgeler artık onlar için güvenli bir bölgedir. Sanayimiz gelişiyor. Gaziantep’te her gün fabrika ziyaretleri yapıyoruz. Ekonomik işleyiş artıyor, üretim artıyor” dedi.

GÜNDEM
İHA
4.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin